Kamery live
prognoza pogody

Weekend na drogach. Dziewięć osób straciło prawo jazdy

8 listopada 2021 09:23

Tylko w weekend 9 kierujących przekroczyło dozwoloną prędkość powyżej 50 km/h na terenie obszaru zabudowanego w powiecie nowotarskim.

Weekend na drogach. Dziewięć osób straciło prawo jazdy

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego nowotarskiej komendy ujawnili podczas minionego weekendu aż 9 kierujących, którzy na terenie obszaru zabudowanego przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h.

W piątek na terenie Rabki-Zdrój i Rdzawki „wpadło” 3 kierowców, kolejnych 2 w sobotę w Lipnicy Małej i Orawce. W niedzielę na terenie Jabłonki policjanci ujawnili 4 kierowców, którzy pomimo obowiązującej prędkości 50 km//h, jechali z prędkością ponad 100 km/h.

-Wszyscy kierowcy stracili prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące, zostali ukarani mandatami i punktami karnymi. Zgodnie z taryfikatorem za przekroczenie dozwolonej prędkości powyżej 50 km/h, grozi mandat karny od 400 do 500 złotych i 10 punktów karnych – wyjaśnia asp. Dorota Garbacz, rzecznik prasowy KPP w Nowym Targu. 

Jeden z kierowców, który w niedzielę w nocy przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 20 km/h, dodatkowo wsiadł za kierowcę forda pomimo wydanej decyzji administracyjnej o cofnięciu uprawnień na 3 miesiące. W tym przypadku okres zatrzymania prawa jazdy zostanie wydłużony do 6 miesięcy.

Policja przypomina:

• przekraczając limit dopuszczalnej  prędkości  o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym kierujący straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy;

• jeżeli w tym okresie osoba będzie kierowała pomimo wydanego zakazu – okres zatrzymania prawa jazdy zostanie wydłużony do 6 miesięcy;

• natomiast jeżeli dana osoba po raz kolejny będzie kierowała pojazdem w wydłużonym okresie zatrzymania prawa jazdy, zostaną jej cofnięte uprawienia do kierowania pojazdami (prowadzenie pojazdu mechanicznego nie stosując się do wydanej decyzji administracyjnej o cofnięciu uprawnień, jest przestępstwem z art. 180 a kk, za które m.in. grozi kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat)

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targu

os 08.11.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również