Kamery live
prognoza pogody

Dzień patrona w SP 6

W Szkole Podstawowej nr 6 w Nowym Targu odbyły się dziś uroczystości z okazji Dnia Patrona Szkoły – burmistrza Józefa Rajskiego. Podczas poprzedzonej Mszą św. akademii – w której udział wzięli przedstawiciele władz miasta, duchowieństwa i kuratorium – uczniowie przybliżyli postać swojego patrona. Zaproszeni goście w swoich przemówieniach skupili się natomiast na tym, by wyjaśnić co właściwie oznacza słowo patron. 

Dzień patrona w SP 6

-Jeden z uczniów w zeszły tygodniu zapytał mnie co to znaczy patron. Słusznie zadane pytanie – widać, że rozmawialiście w klasach o dniu patrona – rozpoczęła przemówienie pani dyrektor Barbara Sukiennik, życząc zgromadzonym na sali uczniom szkoły, by – podobnie jak ich patron – byli dobrymi, pracowitymi ludźmi, zwracali uwagę na potrzeby innych i mieli marzenia, wizje do zrealizowania. 

-Patron to ktoś, kto jest wzorem do naśladowania. Trzeba Wam i nam wszystkich życzyć, ażeby właśnie przykład patrona burmistrza Józefa Rajskiego był wzorem do naśladowania, ponieważ stawiał on ambitne cele, patrzył dalekosiężnie na rozwój miasta i do dziś mamy tego pamiątki – mówił z kolei burmistrz Grzegorz Watycha dziękując pani dyrektor za trud corocznej organizacji Dnia Patrona. 

 

os 19.03.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
wybór 10:06 20.03.2018

Pan przewodniczący Rajski to paradnie wygląda

Zobacz również