Kamery live
prognoza pogody

Dzień Otwarty Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w  Nowym Targu

9 października 2023 09:35

12 października 2023r. (czwartek) w godz. 10.00-14.00 w siedzibie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Nowym Targu (ul. Jana Kazimierza 6) odbędzie się Dzień Otwarty Inspekcji Sanitarnej.

Dzień Otwarty Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w  Nowym Targu

W tym dniu mieszkańcy Nowego Targu i okolic będą mogli zapoznać się z działalnością Państwowej Inspekcji Sanitarnej oraz Partnerów wspierających instytucję w organizacji wydarzenia (Akademia Nauk Stosowanych: w tym Instytut Zdrowia i Instytut Medyczny, lek. dermatolog Gabinet Dermatologiczny Dr Derm, Dobry Dietetyk, Narodowy Fundusz Zdrowia, Podhalańskie Amazonki, Podolog Medica Per Pedes. 

– W tym dniu prowadzone będą  bezpłatne badania poziomu cukru we krwi i pomiar ciśnienia tętniczego i cholesterolu, badanie szczytowego przepływu wydechowego u dorosłych, ocena zmian skórnych dermatoskopem, ocena palpacyjna zmian w gruczole piersiowym na trenażerze, a także porady i zabiegi dotyczące zdrowia i urody, w tym ocena skóry twarzy, zabiegi pielęgnacji dłoni, masaż częściowy klasyczny kończyn górnych, masaż klasyczny oraz porady dietetyczne i badanie składu ciała – informuje Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Targu.

Pracownicy PSSE zaprezentują działanie alkogogli i narkogogli, prowadzić będą badania zawartości tlenku węgla w wydychanym powietrzu. Ponadto będzie można uzyskać materiały edukacyjne o tematyce zdrowotnej oraz zasięgnąć porad dotyczących zasad bezpiecznego grzybobrania i skorzystać z konsultacji u grzyboznawcy. 

Źródło: Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Targu

ag 09.10.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również