PILNE
Kamery live
prognoza pogody

Dzień Otwarty Podhalańskiej Uczelni

24 lutego 2017 16:55

Za nami dzień pełen wrażeń. 22 lutego 2017 r. Podhalańska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Targu otworzyła szeroko drzwi sal wykładowych, pracowni i laboratoriów dla wszystkich zainteresowanych podjęciem studiów wyższych. Z możliwości zapoznania się z uczelnią, wykładowcami i studentami w pełni skorzystali przede wszystkim uczniowie kilkunastu szkół z Nowego Targu, Zakopanego, Jabłonki i Jordanowa.

Dzień Otwarty Podhalańskiej Uczelni

Nasi goście poznali „w pigułce” smak studenckiego życia, podjęliśmy ich bowiem i naukowo,i rozrywkowo. Szeroka pula wykładów z zakresu języka polskiego i angielskiego, biologii, geografii, historii, matematyki i promocji zdrowia pozwoliła na swobodny wybór, zgodny z zainteresowaniami i potrzebami młodzieży. Problemy indukcji matematycznej przeplatały się z zagadnieniami zdrowego stylu życia, historia, przyroda i kultura naszego regionu sąsiadowała ze spojrzeniem na odległą Antarktydę, a rozważania na temat roli etykiety językowej i polskich norm grzecznościowych uzupełniał wykład o tożsamości narodowej Anglików i Amerykanów.

W roli przyszłych studentów architektury znaleźli się uczniowie biorący udział w warsztatach rysunkowych, natomiast praktyczne aspekty budowania domu na trudnych górskich glebach poznała kilkudziesięcioosobowa grupa uczestników lekcji pokazowej, przeprowadzonej w Laboratorium Geotechnicznym.

W przerwach pomiędzy wykładami uczestnicy Dnia Otwartego mieli do swojej dyspozycji punkt informacyjny, stoiska kierunków, kół naukowych, Erasmusa i „Młodego Podhala” oraz minikawiarenkę. Próbkę swoich umiejętności zawodowych zaprezentowali studenci ratownictwa medycznego, którzy przygotowali pokaz pomocy przedmedycznej, studentki pielęgniarstwa dokonywały pomiarów ciśnienia i poziomu cukru we krwi. Wielu zainteresowanych przyciągało stanowisko masażu, obsługiwane przez studentów fizjoterapii oraz Laboratorium Kosmetologii, gdzie można było skorzystać z urządzenia do diagnostyki skóry.W rękach studentów inżynierii środowiska i gospodarki przestrzennej znalazły się „łaty” i „świstawki”, a także zestaw do wierceń ręcznych i sondowań. Na stoisku architektury wzrok przyciągały pieczołowicie wykonane przez naszych studentów makiety.Gejzerem energii okazali się studenci turystyki i rekreacji, którzy wystąpili z dynamicznym pokazem zumby. Młodzi poloniści – dziennikarze Studenckiego Radia „Fala Podhala” zapraszali w progi rozgłośni, a grupa teatralna studentów filologii angielskiej przedstawiła fragmenty spektakli w języku angielskim.

Dziękujemy za wizytę wszystkim uczestnikom Dnia Otwartego. Zapraszamy za rok! Warto przypomnieć, że drzwi Podhalańskiej Uczelni nie zamknęły się wraz z wyjściem naszych gości. Przypominamy, że dla każdego są szeroko otwarte. Wystarczy skontaktować się z Działem Promocji i Współpracy, by umówić się na indywidualne zwiedzanie uczelni. [email protected]

oprac. DWiP

zdjęcia: Michał Maciejewski, Robert Maurer

NT24TV 24.02.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również