Kamery live
prognoza pogody

Dzień dobry, gołoledź

11 listopada 2020 12:08

Uwaga na przymrozki i tworzącą się na jezdni gołoledź! Nad ranem doszło do wypadku dwóch pojazdów w Rdzawce – Kierowca jednego z pojazdów nie dostosował jazdy do panującym warunków pogodowych.

Dzień dobry, gołoledź

Fot. OSP Rdzawka KSRG

Do zdarzenia doszło w godzinach porannych na głównej drodze w Rdzawce. Dwa samochody zderzyły się ze sobą, a następnie wylądowały w rowie. Na miejscu interweniowały dwa oddziały Straży Pożarnej, pojawiło się również Pogotowie Ratunkowe oraz Policja.

 – Kierujący samochodem marki Volkswagen stracił panowanie nad pojazdem i zderzył się z jadącą z naprzeciwka Mazdą. Jedna osoba doznała urazu ręki. Sprawca został ukarany mandatem – informuje rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu, Dorota Garbacz.

Utrudnienia w tej części miejscowości trwały przez ok. godzinę.

 – W dniu dzisiejszym o godz. 0 6:56 zostaliśmy zadysponowani do wypadku drogowego w Rdzawce. Do zdarzenia wyjechaliśmy GBA Man. Na miejscu zdarzenia z udziałem dwóch pojazdów osobowych nasze zadania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów oraz neutralizacji płynów eksploatacyjnych za pomocą sorbentu – czytamy w komunikacie OSP w Rdzawce.

Poranna gołoledź, przymrozki i oszronienie jezdni z każdym kolejnym dniem może pojawiać się coraz częściej. Kierowcy poruszający się drogami w godzinach nocnych i porannych powinni zachować szczególną uwagę i ostrożność za kierownicą. Ponadto pojazdy powinny być już przystosowane do warunków zimowych – mówiąc dokładniej opony letnie powinny zastąpić opony zimowe.

/źródło: KPP Nowy Targ, OSP Rdzawka KSRG/

Piotr Starmach 11.11.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również