Kamery live
prognoza pogody

Dzień Dobra w Nowym Targu – z festiwalem kolorów

27 kwietnia 2022 20:22

W niedzielę w Parku Miejskim odbył się pierwszy w tym sezonie festyn rodzinny z całym mnóstwem atrakcji dla najmłodszych. Okazją do organizacji wydarzenia był Dzień Dobra – czyli radosne świętowanie Niedzieli Bożego Miłosierdzia. Jest to także święto patronalne Caritas, organizowane w tym dniu przez wolontariuszy tej organizacji w kilkuset miejscach w całej Polsce. 

 

Dzień Dobra w Nowym Targu - z festiwalem kolorów

W programie wydarzenia anie brakło typowo festynowych atrakcji – jak dmuchane zjeżdżalnie, grill, stoisko z fantami, animacje dla najmłodszych, kolorowe warkoczyki, tatuaże, przejażdżki konnym powozem, balony, wata cukrowa, czy popcorn. Były pokazy sprzętu strażackiego oraz pokazy sportowe – karate, taneczne, rowerowe, czy hokejowe. Na scenie wystąpili Piotr “Lupi” Lubertowicz, Agnieszka Kapłoniak, Julia Gaberek, Kasia Ślemp i Mali Hyrni. Ekipa ze Spółdzielczego Domu Kultury poprowadziła warsztaty plastyczne, a wyjątkowy pokaz taneczny zaprezentowała grupa pań z UTW. Nie brakło smakołyków przygotowanych przez koło gospodyń wiejskich i nowotarżanki. 

Duże wrażenie zrobiły pokazy rowerowe Góral Trial Show – m.in. w wykonaniu Jacka Jarząbka z Łopusznej, wielokrotnego Mistrza Polski. Wisienką na torcie i nowością na imprezach tego typu w Nowym Targu był mini festiwal kolorów. 

fot. Maciej Gębacz

os 27.04.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również