Kamery live
prognoza pogody

Dzień Chleba w Centrum Szkół Kształcenia Rolniczego

26 października 2017 19:08

Jak co roku, w Centrum Szkół Kształcenia Rolniczego odbył się Szkolny Dzień Chleba. Akcja, mająca na celu promocję zdrowego żywienia, w tym - jedzenia chleba na prawdziwym zakwasie nie mogła obyć się bez poczęstunku przygotowanego własnoręcznie przez uczniów szkoły. 

Dzień Chleba w Centrum Szkół Kształcenia Rolniczego

Chleb gryczano – pszenny, żytni z pestkami dyni, orzechami, czy żurawiną, pasty z brokułów,  suszonych pomidorów, tapenada z ziarnami słonecznika, hummus, trzy rodzaje smalcu, masło ziołowe, zupa z białych warzyw i wodzianka – czyli tradycyjna śląska zupa z chleba – to tylko niektóre z przysmaków, zaserwowanych podczas tego wyjątkowego święta. Przepięknie zaserwowane, zamieniły w tym dniu salę gimnastyczną w ekskluzywną restaurację ze zdrową żywnością.

Ideą, jaka przyświeca Świętu Chleba jest propagowanie jedzenia tradycyjnego chleba na zakwasie, jego zdrowotnych właściwości. “Chleb na zakwasie jest lekiem” – głosiło hasło akcji.

Pamiętaj, jesteś odpowiedzialny za swoje zdrowie i życie! Jedz pieczywo z mąki żytniej na zakwasie! Nie zaśmiecaj swojego organizmu polepszaczami!” – mogliśmy przeczytać na jednej z plansz, a słowa chyba każdego skłoniły do refleksji.

Filmowa relacja z wydarzenia – w najbliższym “Przeglądzie Tygodniowym”! Już dziś zapraszamy!

/os

 

 

NT24TV 26.10.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również