Kamery live
prognoza pogody

Dzień Bezpiecznego Internetu w “jedynce”

13 lutego 2020 15:33

Dzień Bezpiecznego Internetu to święto obchodzone w całej Europie w pierwszej połowie lutego. Z tej okazji 11 lutego br. policyjni profilaktycy odwiedzili uczniów nowotarskiej „jedynki”. Funkcjonariusze podczas spotkania zwrócili uwagę na korzyści, jak i zagrożenia związane z nieostrożnym i nieświadomym użytkowaniem Internetu. Wyjaśnili zjawisko cyberprzemocy, jego formy i przejawy. Szczególną uwagę zwrócili na szacunek wobec innych użytkowników sieci oraz na rozwagę w kontaktach z „wirtualnymi przyjaciółmi”.

Dzień Bezpiecznego Internetu w

Uświadomili, jak ważną rolą jest chronienie swoich haseł oraz danych osobowych przed osobami trzecimi oraz ostrzegali przed lekkomyślnym zamieszczaniem w Internecie swoich zdjęć i umawianiem się z osobami obcymi.

Ponadto w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu w szkole przeprowadzony został konkurs plastyczny pn. „Bądź bezpieczny w sieci”. Najlepsze prace zostały nagrodzone, a uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe, natomiast każdy uczestnik konkursu otrzymał upominki ufundowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu współrealizowanego przez małopolską Policję „Zagrożenia w sieci – profilaktyka, reagowanie”.

Aby Dzień Bezpiecznego Internetu trwał cały rok, policjanci z nowotarskiej komendy i podległych komisariatów systematycznie, od kilku lat prowadzą działania  profilaktyczne w szkołach w ramach programu „Zagrożenia w Sieci- profilaktyka reagowanie”. Pomimo, że program ten skierowany jest głównie do uczniów klas IV-VI szkół podstawowych, funkcjonariusze prowadzą spotkania również w młodszych i starszych klasach oraz w szkołach średnich.

Oprócz spotkań z uczniami policjanci prowadzą spotkania z nauczycielami i pedagogami, w trakcie których informują o formach i przejawach przemocy w sieci, przedstawiają jak powinna wyglądać szkolna procedura postępowania w przypadku ujawnienia cyberprzemocy, a także procedura reagowania wobec ofiary przemocy.

Policjanci podczas wywiadówek rozmawiają również z rodzicami o zagrożeniach, jakie mogą spotkać ich pociechy w wirtualnym świecie. Udzielają wskazówek jak postępować, aby czas spędzony przed komputerem, był czasem przyjemnym i pożytecznym dla dzieci. Informują o konsekwencjach nadmiernego korzystania z komputera,  uczulają  rodziców aby  kontrolowali czas spędzony w sieci, rodzaje gier i stron Internetowych,  z których korzystają najmłodsi.

źródło: KPP Nowy Targ

 

os 13.02.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również