nowytarg24.TVPORTAL INFORMACYJNY NOWOTARSKIEJ TELEWIZJI KABLOWEJ
Pogoda
Stan powietrza
Kurs walut
Kamery online
reklama

Dzień Bezpiecznego Internetu w „jedynce”

Dzień Bezpiecznego Internetu to święto obchodzone w całej Europie w pierwszej połowie lutego. Z tej okazji 11 lutego br. policyjni profilaktycy odwiedzili uczniów nowotarskiej „jedynki”. Funkcjonariusze podczas spotkania zwrócili uwagę na korzyści, jak i zagrożenia związane z nieostrożnym i nieświadomym użytkowaniem Internetu. Wyjaśnili zjawisko cyberprzemocy, jego formy i przejawy. Szczególną uwagę zwrócili na szacunek wobec innych użytkowników sieci oraz na rozwagę w kontaktach z „wirtualnymi przyjaciółmi”.

Uświadomili, jak ważną rolą jest chronienie swoich haseł oraz danych osobowych przed osobami trzecimi oraz ostrzegali przed lekkomyślnym zamieszczaniem w Internecie swoich zdjęć i umawianiem się z osobami obcymi.

Ponadto w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu w szkole przeprowadzony został konkurs plastyczny pn. „Bądź bezpieczny w sieci”. Najlepsze prace zostały nagrodzone, a uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe, natomiast każdy uczestnik konkursu otrzymał upominki ufundowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu współrealizowanego przez małopolską Policję „Zagrożenia w sieci – profilaktyka, reagowanie”.

Aby Dzień Bezpiecznego Internetu trwał cały rok, policjanci z nowotarskiej komendy i podległych komisariatów systematycznie, od kilku lat prowadzą działania  profilaktyczne w szkołach w ramach programu „Zagrożenia w Sieci- profilaktyka reagowanie”. Pomimo, że program ten skierowany jest głównie do uczniów klas IV-VI szkół podstawowych, funkcjonariusze prowadzą spotkania również w młodszych i starszych klasach oraz w szkołach średnich.

Oprócz spotkań z uczniami policjanci prowadzą spotkania z nauczycielami i pedagogami, w trakcie których informują o formach i przejawach przemocy w sieci, przedstawiają jak powinna wyglądać szkolna procedura postępowania w przypadku ujawnienia cyberprzemocy, a także procedura reagowania wobec ofiary przemocy.

Policjanci podczas wywiadówek rozmawiają również z rodzicami o zagrożeniach, jakie mogą spotkać ich pociechy w wirtualnym świecie. Udzielają wskazówek jak postępować, aby czas spędzony przed komputerem, był czasem przyjemnym i pożytecznym dla dzieci. Informują o konsekwencjach nadmiernego korzystania z komputera,  uczulają  rodziców aby  kontrolowali czas spędzony w sieci, rodzaje gier i stron Internetowych,  z których korzystają najmłodsi.

źródło: KPP Nowy Targ

 

0 0

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeszcze nikt nie komentował tego arytukłu.
Twój komentarz może być pierwszy!

Ostatnie nowości

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ
projekt i wykonanie: Scepter Agencja interaktywna