Kamery live
prognoza pogody

„Dzielnicowy bliżej nas” – w nowotarskich szkołach

9 lutego 2018 19:57

Dzielnicowi z nowotarskiej komendy i podległych komisariatów odwiedzili szkoły podstawowe w swoich rejonach służbowych, w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas”. W trakcie spotkania z dyrektorami przekazywali plakaty promujące program „Dzielnicowy bliżej nas”, „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz aplikację „Moja Komenda”.

„Dzielnicowy bliżej nas” - w nowotarskich szkołach

Policjanci w trakcie spotkania przypominali, że dzięki bezpłatnej aplikacji „Moja Komenda” każdy  może w szybki sposób znaleźć swojego dzielnicowego oraz najbliższą jednostkę Policji. Jest ona bardzo łatwa w obsłudze. Wystarczy wpisać adres, aby sprawdzić, który policjant odpowiada za dany rewir. Dzielnicowych możemy wyszukać także po ich imieniu i nazwisku. Dzięki „Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa” każdy ma wpływ na poprawę bezpieczeństwa w swojej okolicy. Za pomocą interaktywnej strony można przekazywać informacje o zagrożeniach, wystarczy zaznaczyć miejsce na mapie i wybrać rodzaj zagrożenia. Zgłoszenia są anonimowe, a każde ze zgłoszeń jest weryfikowane przez Policję. Głównym założeniem programu „Dzielnicowy bliżej nas” jest ułatwienie kontaktu dzielnicowego z mieszkańcami. Zadaniem „funkcjonariusza pierwszego kontaktu” jest dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców w rejonie, w którym pracuje. Program „Dzielnicowy bliżej nas”, „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz aplikacja „Moja Komenda” to narzędzia, które z pewnością ten kontakt ułatwią.

os 09.02.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również