Kamery live
prognoza pogody

Dzięki reakcji mieszkanki Nowego Targu wyziębiony mężczyzna z odmrożeniem kończyn trafił pod opiekę lekarzy

16 lutego 2021 15:38

Okres zimowy i ujemne temperatury to czas szczególnie niebezpieczny dla osób bezdomnych. W tym okresie najczęściej dochodzi do zgonów z powodu wychłodzenia organizmu. Na ludzką krzywdę nie pozostała obojętna mieszkanka Nowego Targu, która widząc wyziębionego, siedzącego przy drodze mężczyznę, zareagowała i wezwała pomoc.

Dzięki reakcji mieszkanki Nowego Targu wyziębiony mężczyzna z odmrożeniem kończyn trafił pod opiekę  lekarzy

Informację o potrzebującym pomocy mężczyźnie nowotarscy policjanci otrzymali wczoraj rano. Kiedy funkcjonariusze przyjechali na miejsce na Osiedlu Niwa, zastali mężczyznę siedzącego przy drodze na śniegu. Był on bardzo wyziębiony, miał odmrożenia kończyn, a kontakt z nim był utrudniony. Policjanci natychmiast okryli go kocem termicznym i o całej sytuacji poinformowali dyżurnego, który na miejsce wezwał karetkę pogotowia. W rozmowie ze zgłaszającą mundurowi ustalili, że mężczyzna prawdopodobnie całą noc przy kilkunastostopniowym mrozie błąkał się po okolicznych polach.

39-latek obecnie bez stałego miejsca zamieszkania, na Podhale mógł trafić, aż z Koszalina.  Wyziębiony mężczyzna i z odmrożeniem kończyn został  przewieziony do szpitala. Na szczęście pomoc nadeszła w porę i 39-latek w porę  trafił pod opiekę specjalistów.

Nie bądźmy obojętni na ludzką krzywdę. Jeżeli widzimy osobę potrzebującą pomocy, leżącą na ławce, śpiącą na przystanku to reagujmy. Aby pomóc wystarczy jeden tylko jeden telefon pod numer alarmowy 112.

źródło: KPP Nowy Targ

os 16.02.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również