Kamery live
prognoza pogody

Działania “Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” pod Tatrami ujawniły aż 55 wykroczeń

18 czerwca 2021 14:38

16 czerwca br. policjanci zakopiańskiej drogówki przeprowadzili działania pod nazwą „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na miejsca, w których najczęściej dochodzi do popełniania wykroczeń min. oznakowanych przejść dla pieszych !

Działania

Celem działań jest poprawa bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów oraz przypomnienie, że są oni pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego. Zarówno pieszy, jak i rowerzysta nie są chronieni przez poduszki powietrzne, strefy zgniotu, czy pasy bezpieczeństwa. Jedyną ochroną rowerzysty jest kask. Z tego powodu tak ważne jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz stosowanie się do zasad bezpieczeństwa na drodze. Policjanci reagowali na wszelkie zachowania mogące stanowić zagrożenie dla uczestników ruchu.

W ramach działań „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” policjanci ujawnili w obrębie przejść dla pieszych aż 55 wykroczeń drogowych. Niechlubny rekordzista na przejściu dla pieszych w Białym Dunajcu jechał 154 km/h. Motocyklista stracił prawo jazdy tak jak trzech innych kierowców, którzy przekroczyli prędkość o 50 km/h więcej niż pozwalają na to przepisy.

Jednocześnie przypominamy, że poza obszarem zabudowanym, od zmierzchu do świtu, pieszy jest zobowiązany do używania elementów odblaskowych. Nawet niewielki odblask sprawia, że pieszy staje się widoczny dla kierującego.

źródło: KPP Zakopane

os 18.06.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również