Kamery live
prognoza pogody

Dyrektor, restaurator, strażak, stolarz, czyli co dzisiaj robią Mistrzowie Polski z 2010 roku.

17 marca 2020 21:33

17 marca mija 10 lat od ostatniego, a 19 w historii, tytułu Mistrza Polski wywalczonego w wielkim stylu przez hokeistów Podhala Nowy Targ. Przeczytajcie co dzisiaj słychać u zawodników i trenerów , którzy wówczas tworzyli ten niezapomniany zespół.

Dyrektor, restaurator, strażak, stolarz, czyli co dzisiaj robią Mistrzowie Polski z 2010 roku.

Milan Jancuska – po odejściu z Nowego Targu został trenerem Ciarko PBS Bank Sanok. Po sezonie 2010/2011 wrócił na Słowację i pracował jako szkoleniowiec drużyn z Żyliny, Popradu, Koszyc a ostatnio Nowe Zamky. Aktualnie pozostaje bez klubu.

Marek Ziętara – podobnie jak Jancuska, wylądował w Sanoku, gdzie najpierw był drugim, a potem pierwszym szkoleniowcem. W 2012 roku doprowadził sanoczan do Mistrzostwa Polski i .. dosyć niespodziewanie wrócił do Nowego Targu. Za punkt honoru obrał sobie odbudowę Podhala. Przez kolejnych pięć lat był szkoleniowcem “Szarotek” z którymi zdobył dwa medale brązowe. Na początku sezonu 2017/2018 zrezygnował z tej funkcji, a kilka miesięcy potem został trenerem Automatyki Gdańsk i do dzisiaj sprawuje tą rolę.

Jacek Kubowicz – od momentu rozpadu drużyny, poza grą w zespole Old Boyów Podhala, nie ma wiele wspólnego z hokejem. Aktualnie pracuje w Miejskim Centrum Sportu i Rekreacji, jako administrator jednego z obiektów.

Krzysztof Zborowski – po odejściu z Podhala, trafił do Unii Oświęcim, której barw bronił przez kolejne 2 lata. Przez kolejne trzy reprezentował Legię Warszawa. W 2015 zakończył karierę i podjął się pracy z młodzieżą w warszawskim klubie. W stolicy prowadzi też zajęcia dla amatorów. Poza tym jest jednym z głównych trenerów koordynatorów w hokejowej Szkole Ziętary.

Bartłomiej Niesłuchowski – grał w hokeja do 2015 roku. Dzisiaj jest agentem nieruchomości.

Jarosław Furca – w 2011 roku skończył z hokejem. Pracuje jako ratownik wodny w zakopiańskim Aqua Parku.

Milan Baranyk – po mistrzowskim sezonie trafił do Zagłębia Sosnowiec, ale po kilku miesiącach wrócił do Nowego Targu by szybko opuścić jego szeregi. Grał też w innych polskich klubach m.in GKS Tychy, Energi Toruń i Orliku Opole. Występował też we Francji i Anglii. Dziś już wyczynowo nie gra w hokeja. Pełni kierowniczą funkcję w czeskiej firmie “Kofola”, zajmującej się produkcją napojów.

Marcin Kolusz – do dzisiaj jedne z najlepszych w lidze zawodników. W sezonie 2010/2011 nabawił się kontuzji. Po powrocie do zdrowia podpisał kontrakt w Sanoku, następnie przeniósł się do GKS Tychy. W 2017 roku wrócił do Podhala. Latem 2019 roku zerwano z nim kontrakt i będąc w trudnej sytuacji, przeniósł się do GKS Katowice.

Krzysztof Zapała – skończył karierę latem 2019 roku, po tym jak nie zgodził się na obniżkę kontraktu przez działaczy Podhala. Wcześniej, po 2010 rok, grał przez kolejnych 5 lat w Sanoku. Do Nowego Targu wrócił w 2015 roku. Prowadzi swój własnym biznes. Zajmuje się produkcją oryginalnych stołów z naturalnego drewna. Kilka miesięcy temu założył tez pierwszą w kraju Hokejową Agencję Menadżerską

Tomasz Malasiński – sezon 2010/2011 zaczął w Podhalu , ale w jego trakcie przeniósł się do Ciarko Sanok. Tam spędził 3 lata i po krótkim epizodzie z KTH Krynica wylądował w GKS Tychy. Kolejnym jego przystankiem była angielska drużyna Swindon. W 2017 roku na kolejne dwa sezony związał się z GKS Katowice, po czym znów wylądował w Swindon, gdzie uchodzi za legendę klubu.

Frantisek Bakrlik – podobnie jak Baranyk, w sezonie 2010/2011 wrócił do Podhala. W ostatnim ligowym meczu ze Stoczniowcem Gdańsk wdał się w bójkę po której WgiD ukarał go roczną dyskwalifikacją. Do Polski już nigdy nie wrócił. 7 kolejnych lat spędził w Anglii. Dzisiaj grę w hokeja w drugoligowym czeskim klubie dzieli z pracą w roli strażaka.

Martin Voznik – z Podhala trafił do Zagłębia Sosnowiec, potem do GKS Katowice i ponownie do Sosnowca. W sezonie 2012/2013 wrócił do Nowego Targu. Parę miesięcy potem zakończył karierę. Zajął się własnym biznesem. Mieszka w Krakowie. Zajmuje się produkcją i sprzedażą czeskich smakołyków. Ma też ukończoną szkołę na kierunku fizjoterapeuta.

Rafał Sroka „C” – sezon 2009/2010 był dla niego ostatnim w karierze. Zajął się trenerką. Najpierw był asystentem pierwszej drużyny przy Marku Ziętarze. Aktualnie odpowiada za szkolenie grup młodzieżowych w MMKS Podhale.

Rafał Dutka – wytrwał w Nowym Targu do 2012. Potem grał w innych polskich klubach kolejno: GKS Tychy, KTH Krynica, Ciarko Sanok oraz Cracovii. W 2018 roku wrócił do Nowego Targu. 12 miesięcy później z powodu braku oferty na przedłużenie kontraktu zakończył karierę. Dzisiaj pracuje w Austrii w branży budowlanej.

Maciej Sulka – gra dalej w Podhalu, ale w międzyczasie występował też w JKH Jastrzębie i GKS Tychy. Jeździł też jako “pomoc drogowa”. Dorabia też w Zakładzie Gospodarki Zieleni i Rekreacji.

Bartłomiej Gaj – grał jeszcze rok. Potem na dobre rozstał się z hokejem. Pracuje jako sprzedawca w sklepie z suplementami dla sportowców. Hobbystycznie gra w unihokeja.

Sebastian Łabuz – jako jeden z nielicznych po 2010 roku został w Podhalu i był mu wierny aż do 2017 roku, kiedy zdecydował się zakończyć karierę. Pracuje za biurkiem w firmie Wojas. Bywa praktycznie na każdym ligowym spotkaniu „Szarotek” we własnej hali. Udzielał się też w roli eksperta.

Bartłomiej Neupauer – po sezonie 2012/2013 postanowił zakończyć karierę. Na hokejowej emeryturze wytrwał jednak tylko 2 lata. Wrócił w sezonie 2015/2016 i jest jednym z najważniejszych zawodników w drużynie Podhala. Oprócz gry w hokeja pracuje też jako fizjoterapeuta.

Damian Kapica – sezon 2009/2010 był jego pierwszym w dorosłym hokeju. Po jego zakończeniu trafił do młodzieżowej drużyny Ocelari Trinec. Po roku wrócił do Polski. Został zawodnikiem JKH Jastrzębie. W 2014/2015 wrócił do Podhala, ale rok później przeniósł się do Cracovii, w której występuje do dzisiaj.

Dariusz Gruszka – latem zeszłego roku, po przepracowaniu okresu przygotowawczego, podjął niespodziewanie decyzję o zakończeniu kariery. Zajął się biznesem rodzinnym. Działa w handlu. Po 2010 roku grał m.in. w Sanoku, Oświęcimiu i Katowicach.

Krystian Dziubiński – wciąż czołowy zawodnik w naszej lidze. Po sezonie 2009/2010 zamienił Podhale na drużynę z Sanoka. Po 3 latach wrócił do Nowego Targu, ale po kolejnych dwóch, przeniósł się do Cracovii. W 2018 roku ponownie podpisał kontrakt z Podhalem, którego jest liderem i kapitanem.

Piotr Ziętara – grał w Podhalu do 2014 roku z krótką przerwą na występy w Cracovii. Potem „zawiesił łyżwy na kołku”, ale z hokejem się nie rozstał. Przejął obowiązku w hokejowej Szkole Ziętary, którą założył jego tata Walenty. Dzisiaj setki młodych polskich zawodników walczy na „campach” i bierze udział w międzynarodowych turniejach.

Dimitrii Suur – sezon 2010/2011 spędził w Sanoku. Potem przeniósł się do Anglii. W 2013 zakończył karierę. Wrócił do Estonii i rozpoczął pracę w roli szkoleniowca. Pełnił m.in. rolę asystent pierwszej reprezentacji podczas turnieju prekwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich.

Martin Ivicic – Ciarko Sanok, JKH Jastrzębie i Dukla Senica to kluby w których grał po odejściu z Podhala. W 2014 zakończył karierę. Pracuje w jednej z największych firm w Trnawie. Grywa w hokeja amatorsko.

Kasper Bryniczka – wciąż czynny zawodnik. Od 2017 roku w Cracovii.

Artur Kret – problemy ze zdrowiem spowodowały, że w 2010 roku zakończył karierę. Odnalazł się w branży gastronomicznej. Jest właścicielem restauracji „Absynt”, która brała udział m.in. w „Rewolucjach Magdy Gessler”. Pełni też rolę radnego miasta.

Piotr Kmiecik – do 2012 reprezentował MMKS Podhale. W kolejnym sezonie przeniósł się do Cracovii. Potem wrócił do Nowego Targu. W 2105 roku zakończył karierę. Rekreacyjnie występował jeszcze w drużynie Gazdy Nowy Targ. Obecnie prowadzi własną działalność. Zajmuje się dostawą sprzętu do myjni samochodowych.

Mateusz Iskrzycki – w 2010 roku skończył karierę. Dzisiaj jest właścicielem restauracji „Gool Gorce”. Ostatnio zajął się też organizacją campów dla dzieci i młodzieży. Rekreacyjnie występuje w drugoligowym Gaździe.

Daniel Galant – po odejściu z Podhala grał kolejno w Jastrzębiu, Katowicach i Cracovii. Mieszka w Krakowie. Dzisiaj jest dyrektorem sprzedaży w firmie zajmującej się handlem izolacjami budowlanymi.

Łukasz Batkiewicz – także dla niego sezon 2009/2010 okazał się ostatnim w karierze. Imał się różnych rzeczy. Dzisiaj mieszka w Hiszpanii, gdzie pilnuje kariery córki Poli, która jest świetnie rokującą zawodniczką tenisa ziemnego.

Mateusz Leśniowski – od 2010 roku nie gra już wyczynowo w hokeja. Zajął się branżą informatyczną. Jest twórcą portalu informacyjnego sportowepodhale.pl. Jest właścicielem firmy Spacedave, pracuje też jako nauczyciel przedmiotów zawodowych.

Maciej Zubek 17.03.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również