Kamery live
prognoza pogody

Dwóch piratów drogowych złapanych dzięki zgłoszeniu na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

16 kwietnia 2024 10:50

Podczas weryfikacji zgłoszeń naniesionych na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa dotyczących przekraczania dozwolonej prędkości dwóch kierowców straciło prawo zjazdy. 

Dwóch piratów drogowych złapanych dzięki zgłoszeniu na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

/fot. Policja Nowy Targ/

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest narzędziem informatycznym umożliwiającym mieszkańcom sygnalizowanie miejsc zagrożonych podlegających sprawdzeniu przez Policję. Tak było również w sobotę w południe w miejscowości Skrzypne oraz Lipnicy Małej. Podczas weryfikacji naniesionych zgłoszeń dotyczących przekraczania dozwolonej, policjanci nie tylko potwierdzili zagrożenie, ale dwóch kierowców straciło prawo jazdy. Po godzinie 11, w Lipnicy Małej 34-letni kierujący fordem jechał z prędkością 109 km/h na terenie obszaru zabudowanego. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym w kwocie 1500 złotych i otrzymał 13 punktów karnych. Po godzinie 14, w miejscowości Skrzypne 46-latek pędził mercedesem 119 km/h. Mężczyzna otrzymał 2 000 złotych mandatu karnego i 14 punktów karnych. Obaj na najbliższe 3 miesiące stracili także prawo jazdy.

W ubiegłym roku na terenie powiatu nowotarskiego to właśnie przekraczanie dozwolonej prędkości było najczęściej zgłaszany problem na interaktywnej mapie. Każde naniesione zgłoszenie wywołuje odpowiednią reakcję policji.

Policjanci podkreślają:

– “Mapa” nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112.

– Prosimy o odpowiedzialne korzystanie z aplikacji. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji. – dodają funkcjonariusze.

/źródło: Policja Nowy Targ/

Andrzej Lach 16.04.2024
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również