Kamery live
prognoza pogody

Dwieście lat dla „naszej Jasi” – 99. urodziny perełki wśród seniorów

5 września 2023 11:34

NOWY TARG. Nowotarski Uniwersytet Trzeciego Wieku może się poszczycić najstarszą czynną studentką w Polsce. Tej swojej nieocenionej perełce – pani Janinie Tętnowskiej, koleżanki i koledzy z UTW sprawili miłą niespodziankę na 99 urodziny.

Dwieście lat dla „naszej Jasi” – 99. urodziny perełki wśród seniorów

 – Dziękujemy Ci, że jesteś z nami już tyle lat – mówiła pani prezes UTW, Elżbieta Łabuz. – Jesteś osobą, którą należy naśladować – pełną energii, elegancji, klasy. Życzymy Ci dwustu lat – i to cały czas z nami. I myślę, że za rok, na setkę, spotkamy się w jeszcze większym gronie, zrobimy to już w lokalu, specjalnie dla Ciebie, nasza kochana Jasiu!

Kameralna i sympatyczna uroczystość odbyła się w sali kominkowej Spółdzielczego Domu Kultury – z życzeniami, uściskami, wierszykiem, koszem pąsowych róż, szampanem, pysznym tortem.

Pani Janina, czyli „nasza Jasia”,  promieniała i zachwycała formą. Oprócz tego, że jest jubilatką, to zarazem studentką wzorową i perfekcyjną we wszystkim, co robi – po prostu fenomenem aktywności, żywości umysłu, mrówczej i twórczej pracowitości, zarazem otwarcia na świat. Działa w Związku Podhalan, tworzy fantastyczne obrazy haftem krzyżykowym, zebrała wiele nagród w Konkursie na Najpiękniejszy Ogród im. Adama Worwy, jeszcze niedawno wygrywała Senioriady w biegach.

Ponieważ jej dzieciństwo i przypadło na wybuch i lata II wojny – przechowała też w pamięci wiele wspomnień z tego mrocznego czasu. Przez lata prowadziła niedaleko rynku jarzyniak, który w latach PRL-u był dla wielu nowotarżan iście magicznym miejscem. Zaangażowana w Uniwersytet Trzeciego Wieku od początku jego istnienia, jest pani Janina najwierniejszą uczestniczką senioralnych wycieczek i spotkań integracyjnych. Wszystko, co życie niesie, znosi z cierpliwością i wielką pogodą ducha, ludzi wokół darząc życzliwością i uśmiechem.

Dwieście lat, Pani Janino!

(asz)

 

Anna Szopińska 05.09.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również