Kamery live
prognoza pogody

Dwie nowe premiery w Kinie MCK Nowy Targ

2 października 2023 15:01

Od 1 października (niedziela) i 3 października (wtorek) Miejskie Centrum Kultury w Nowym Targu zaprasza na dwa nowe filmy do Kina MCK Nowy Targ (al. Tysiąclecia 37): „Turkusowa suknia” – melodramat nagrodzony w Cannes 2022 oraz „Georgie ma się dobrze” – laureata Głównej Nagrody Jury – najlepszy dramat zagraniczny w Sundance 2023.

Dwie nowe premiery w Kinie MCK Nowy Targ

Turkusowa suknia /Le bleu du caftan/, reż. Maryam Touzani, prod. Francja, Maroko 2022, 124min, od 15 lat, napisy

1 października (niedziela) godz.19.00
3 października (wtorek) godz.18.00
4 października (środa) godz.19.50
10 października (wtorek) godz.18.00
 
Opis: Mina i Halim, małżeństwo z wieloletnim stażem, prowadzi niewielki zakład krawiecki w marokańskim mieście Sala. O talencie mężczyzny, a zwłaszcza niezwykłym hafcie, jakim ozdabia tradycyjne, szyte przez siebie stroje, jest na tyle głośno, że kolejne zamówienia znacznie przekraczają jego możliwości. Sytuacja zmusza Halima, by zatrudnił młodego pomocnika, choć początkowo nie jest do tego przekonany. Ostatecznie pod jego skrzydła trafia Youssef, dla którego praktyka u boku mistrza w swoim fachu, za jakiego uchodzi starszy z mężczyzn, jest wielką szansą. Przyglądanie się codziennej żmudnej pracy Halima to dla niego nie tylko możliwość doskonalenia własnych umiejętności, ale też lekcja cierpliwości oraz pokory. Tym cenniejsza, że z każdym dniem bohaterowie nabierają do siebie większego zaufania i zaczyna ich łączyć coraz bliższa więź, co nie pozostaje niezauważone przez Minę.
Georgie ma się dobrze /Scrapper/, reż. Charlotte Regan, prod. Wielka Brytania 2023, 84min, od 15 lat, napisy
 
3 października (wtorek) godz.20.20
4 października (środa) godz.18.00
10 października (wtorek) godz.20.20
 
Opis: Chociaż Georgie ma dopiero 12 lat, potrafi poradzić sobie w każdych warunkach. Po śmierci matki postanowiła udawać, że mieszka z wujkiem. Zarabia na życie, kradnąc rowery z najbliższym kumplem – Alim. Mieszkając na przedmieściach Londynu, nikomu nie może w pełni zaufać. Kiedy nagle pojawia się w jej życiu ojciec, Jason, Georgie nie wita go z otwartymi ramionami. Powoli zaczynają oswajać się ze swoją obecnością i zbliżać, co z humorem ogrywa aktorski duet Loli Campbell i Harrisa Dickinsona (gwiazdy „W trójkącie” Rubena Ostlunda). W efekcie otrzymujemy szaloną historię przyjaciół, którzy przy okazji stają się rodziną.
 
Źródło: MCK w Nowym Targu
ag 02.10.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również