Kamery live
prognoza pogody

Dwie Mołdawianki zatrzymane w Jurgowie

1 grudnia 2022 15:03

Funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Zakopanem podczas kontroli w miejscowości Jurgów zatrzymali dwie obywatelki Mołdawii. Podróżujące busem kobiety nie posiadały ważnych dokumentów uprawniających do wjazdu oraz pobytu w naszym kraju.

Dwie Mołdawianki zatrzymane w Jurgowie

W trakcie dalszych czynności ustalono, iż na podstawie przedstawionych do kontroli paszportów i zawartych w nich stempli wjazdowych ich legalny pobyt w ramach ruchu bezwizowego skończył się w trakcie nieprzerwanego pobytu na terytorium Republiki Federalnej Niemiec. Jednocześnie obydwie cudzoziemki, przebywając w Niemczech nieprzerwanie od stycznia tego roku,  nie dokonały legalizacji pobytu, ani nie poczyniły  żadnych starań w kierunku zalegalizowania pobytu.  

Wobec cudzoziemek zastosowano środki oddziaływania wychowawczego w postaci pouczenia na podstawie art. 41 Kodeksu Wykroczeń.

Komendant Placówki Straży Granicznej w Zakopanem wydał Mołdawiankom decyzje o zobowiązaniu do powrotu w terminie 20 dni. Ponadto kobiety nie wjadą do strefy Schengen przez kolejne sześć miesięcy. 

os 01.12.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również