Kamery live
prognoza pogody

Dwaj oszuści działający metodą na wnuczka – zatrzymani!

7 marca 2023 11:43

Policjanci z Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 23 i 44 lat z powiatu krakowskiego, którzy próbowali wyłudzić pieniądze od seniorek z Raby Wyżnej oraz Rabki-Zdroju. W ujęciu oszustów pomogło prawidłowe wytypowanie ich pojazdu, co było możliwe dzięki skrupulatnej analizie zebranych dowodów i informacji oraz ścisłej współpracy policjantów rabczańskiego komisariatu z funkcjonariuszami Straży Miejskiej w Rabce-Zdroju. Dodatkowo szokujący może być fakt, że oszuści dla niepoznaki wykorzystywali obecność dziecka – tak, by ich pobyt w Rabce sprawiał wrażenie rekreacyjnego. Teraz grozi im nawet do 8 lat pozbawienia wolności. 

 

Dwaj oszuści działający metodą na wnuczka - zatrzymani!

W ubiegłym tygodniu, na terenie powiatu nowotarskiego doszło do kilku głośnych i bulwersujących oszustw, których ofiarą padły starsze osoby – seniorki z Rabki-Zdroju, Raby Wyżnej i Nowego Targu zostały oszukane metodą na „wnuczkę”, „syna” i „córkę”.

W czwartek, 2 marca  br. oszuści ponownie podjęli próbę wyłudzenia od mieszkanki Raby Wyżnej, a w piątek – od mieszkanki Rabki-Zdroju

Skrupulatna analiza zebranych dowodów i informacji oraz współpraca policjantów rabczańskiego komisariatu z funkcjonariuszami Straży Miejskiej w Rabce-Zdroju, doprowadziła do wytypowania pojazdu jakim poruszają się oszuści.

W piątek 3 marca br. po godzinie 14, policjant z Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju wracając ze służby zauważył typowany samochód marki Ford, zaparkowany w centrum miasta. Natychmiast skontaktował się z dyżurnym jednostki i przekazał mu szczegółowe informacje. Dyżurny niezwłocznie skierował na miejsce umundurowanych funkcjonariuszy. 

-W fordzie znajdowało się dwóch mężczyzn w wieku 23 i 44 lat oraz kilkuletnie dziecko. Oszuści wykorzystywali obecność dziecka dla niepoznaki, by ich pobyt w Rabce sprawiał wrażenie wyłącznie rekreacyjnego.  23 i 44-latek -mieszkańcy powiatu krakowskiego- zostali zatrzymani i przewiezieni do nowotarskiej komendy. Dziecko zostało przekazane epod opiekę matce – informuje podkom. Dorota Garbacz z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.

Obaj zatrzymani usłyszeli zarzuty usiłowania oszustwa z art. 286 kk, za co grozi im kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy nawet do 8 lat. Wobec 23-latka sąd na wniosek prokuratora zastosował wczoraj środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Dalsze czynności w sprawie prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu. Wiele wskazuje na to, że podejrzani mogą mieć związek z innymi tego typu oszustwami.

źródło: KPP Nowy Targ

os 07.03.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również