Kamery live
prognoza pogody

Dwaj młodzi Podhalanie – koronawirusem zakażeni na Śląsku

6 czerwca 2020 12:24

POWIAT NOWOTARSKI. Dziś rano pozytywne wyniki testów na obecność koronawirusa otrzymali dwaj młodzi mieszkańcy powiatu nowotarskiego. Oba te zakażenia wystąpiły niezależnie od siebie, nie są też powiązane z żadnymi wcześniej ujawnionymi miejscowymi przypadkami.

Dwaj młodzi Podhalanie – koronawirusem zakażeni na Śląsku

Mają natomiast związek ze śląskimi ogniskami epidemii, bo stamtąd wrócili właśnie obaj mężczyźni. 

U obu zakażonych nie występują na razie objawy, niemniej dzisiaj zostaną zawiezieni na konsultacje do szpitala zakaźnego w Krakowie.

– Wszystkie drogi rozprzestrzeniani się wirusa zostały przecięte, panujemy nad sytuacją – zapewnia Jolanta Bakalarz, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny. – Osoby, które miały kontakt z zakażonymi – w liczbie kilkunastu – zostały poddane izolacji domowej i w odpowiednim czasie będą od nich pobrane wymazy.

Z dziesięciu w tym momencie osób z potwierdzonym zakażeniem, zamieszkujących powiat nowotarski, piątka wyzdrowiała, natomiast dwie kobiety przebywają jeszcze w szpitalu, a jeden mężczyzna – w izolacji domowej. 

(asz)  

 

 

Anna Szopińska 06.06.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również