Kamery live
prognoza pogody

Dwaj Afgańczycy zatrzymani w powiecie limanowskim

9 kwietnia 2021 12:03

W przedświąteczny piątek funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Zakopanem, dzięki informacji przekazanej przez Dyżurnego Komisariatu Policji w Mszanie Dolnej, zatrzymali 2 młodych mężczyzn – obywateli Afganistanu. Cudzoziemcy przekroczyli granicę wbrew obowiązującym przepisom ze Słowacji do Polski, bez ważnych dokumentów podróży oraz bez ważnej wizy, ukryci pod naczepą samochodu ciężarowego.

Dwaj Afgańczycy zatrzymani w powiecie limanowskim

Zakopiańscy strażnicy graniczni udali się do miejscowości Konina (powiat limanowski), gdzie przeprowadzili kontrolę legalności pobytu wobec cudzoziemców. W jej wyniku zatrzymali 2 młodych  mężczyzn w wieku powyżej 18 lat.

Kierowca (ob. RP) przewożący geowłókninę poinformował, że dzień wcześniej przyjechał z Grecji, podróżując przez Macedonię, Serbię, Węgry i Słowację. 

Natomiast z relacji zatrzymanych Afgańczyków wynika, że  pod naczepę wsiedli na Węgrzech, gdzie wcześniej dotarli z Serbii pieszo. Cudzoziemcy zmierzali do Włoch.

Zatrzymanym zostały wykonane testy na obecność wirusa SARS-CoV-2 – wyniki ujemne.

Cudzoziemcy nie posiadali żadnych dokumentów podróży, nielegalnie przekroczyli granicę z RS do RP, nie posiadali w Polsce rodziny i miejsca pobytu oraz wystarczających środków pieniężnych, istniało również ryzyko ich ucieczki.

W związku z powyższym, w sobotę wieczorem, zgodnie z postanowieniem Sądu Rejonowego w Limanowej, obywatele Afganistanu zostali umieszczeni w  Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Przemyślu na okres 3 miesięcy, gdzie będą prowadzone dalsze czynności administracyjne w ich sprawie.

źródło: Karpacki Oddział Straży Granicznej

os 09.04.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również