Kamery live
prognoza pogody

Dwa transfery “Szarotek” ze wschodu

29 stycznia 2021 10:35

Białorusin Aleksandr Kułakow i Rosjanin Semyon Babintsev dołączyli do drużyny Tauron Podhala Nowy Targ, tuż przed zakończeniem okienka transferowego. 

Dwa transfery

CV Kułakowa robi wrażenie. 37-letni napastnik przez długi czas grał w KHL oraz był etatowym reprezentantem Białorusi.

Kułakow (182 cm, 89 kg) jest zawodnikiem uniwersalnym. Może grać zarówno na skrzydle, jak i środku ataku. Powinien pomóc „Szarotkom” podczas gry w przewagach oraz osłabieniach.

W jego CV możemy znaleźć w 517 występów w białoruskiej ekstralidze, w których zdobył 276 punktów za 103 bramki i 173 asysty. Sięgnął tam po cztery tytułu mistrzowskie: dwa z Junostią Mińsk oraz po jednym z Kieraminem Mińsk i Dynamem Mińsk.

Ładną kartę zapisał też na taflach KHL. W 392 meczach strzelił 51 bramek i zaliczył 62 kluczowe zagrania. Reprezentował tam barwy flagowego białoruskiego klubu – Dynama (zdobył z nim Puchar Spenglera w 2009 roku) oraz Torpeda Niżny Nowogród.

Warto podkreślić, że Aleksandr Kułakow był też etatowym reprezentantem Białorusi. Z ekipą „Żubrów” wystąpił na dziewięciu Mistrzostwach Światach Elity (57 meczów, 6 bramek i 12 asyst) oraz Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Vancouver w 2010 roku.

Babintsev to 26-letni wychowanek CSKA Moskwa (186 cm, 86 kg) to hokejowy obieżyświat. Początki jego kariery to gra w Ameryce Północnej, gdzie występował z powodzeniem w lidze OHL w barwach Mississauga Steelheads. Po bardzo udanym sezonie 2014/2015 w którym zdobył 18 bramek i 28 asyst w 54 spotkaniach przeniósł się do Nomadu Astana, by sezon później zagrać w HK Sochi.

Jego dalsza kariera to czeska extraliga i gra w HC Litwinów oraz farmerskim HC Most. Jego ostatnie 3 sezony to Sokół Krasnojarsk w VHL, Utah Grizzlies i Newfoundland Growlers w ECHL. Natomiast do ekipy ze stolicy Podhala dołączył z zespołu ORG Pekin grającym w VHL.

Maciej Zubek 29.01.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również