Kamery live
prognoza pogody

Dwa potrącenia na przejściu dla pieszych Nowym Targu

W sobotę w Nowym Targu doszło do dwóch niebezpiecznych zdarzeń na przejściach dla pieszych. Do pierwszego z nich doszło po godz.15:00 na ul. Ludźmierskiej, nieopodal stacji benzynowej. Drugie potrącenie miało miejsce po godz. 19:00 na ul. Szaflarskiej, nieopodal skrzyżowania z ul. Podtatrzańską. 

Dwa potrącenia na przejściu dla pieszych Nowym Targu

Do pierwszego zdarzenia doszło po godzinie 15.00 na ulicy Ludźmierskiej . Kierujący Fiatem, 67-letni mieszkaniec Nowego Targu jadąc w kierunku miejscowości Ludźmierz potrącił na przejściu dla pieszych  41-letniego mieszkańca województwa mazowieckiego. Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 41-latek wszedł wprost pod nadjeżdżający pojazd. Potrącony mężczyzna został przewieziony do szpitala. Obrażenia, jakie odniósł okazały się ciężkie. Kierujący fiatem był trzeźwy.

Do następnego zdarzenia doszło wieczorem po godzinie 19.00 na ulicy Szaflarskiej. Kierujący samochodem osobowym marki Kia, 20-letni nowotarżanin jadąc ulicą Szaflarską w kierunku centrum Nowego Targu potrącił dwie kobiety. Poszkodowane to nowotarżanki w wieku 90 i 77 lat, które kończyły już przechodzenie przez jezdnię po oznakowanym przejściu dla pieszych. 77-latka została przewieziona do szpitala, natomiast 90-latka nie potrzebowała pomocy medycznej.  Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. 20-latkowi funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy.

Potrącenie na Szaflarskiej

Za spowodowanie wypadku grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, jeżeli następstwem wypadku jest śmierć innej osoby albo ciężki uszczerbek na jej zdrowiu,  sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

https://www.facebook.com/nowytarg24tv/videos/1887033648086061/

KPP Nowy Targ

/os

os 12.02.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Monika 11:23 13.02.2019

Bardzo proszę o kontakt kogoś z rodziny Pan potrąconych na szaflarskiej w sobotę. Kontakt na e-mail [email protected]

Zobacz również