Kamery live
prognoza pogody

Dwa dni hokejowego święta w Nowym Targu

28 grudnia 2016 18:38
Wyciszenie Włącz dźwięk

We czwartek w   Nowym Targu z udziałem czterech drużyn rozpoczyna się Turniej finałowy Pucharu Polski.  Zgodnie z regulaminem PP w turnieju finałowym udział biorą drużyny, które zajęły pierwsze cztery miejsca w tabeli po zakończeniu drugiej rundy sezonu zasadniczego rozgrywek ligowych. 

Układ miejsc miał też znaczenie w dobrze par półfinałowych. I tak dzisiaj o godzinie 16 rozpocznie się mecz GKS Tychy (1) z Tempish Polonią Bytom (4), a o 19.30 zmierzą się Comarch Cracovia (2) z TatrySki Podhalem Nowy Targ (3). Zwycięzcy półfinałów, w piątek zagrają w wielki finale (początek godzina 18.30).

Choć oba mecze półfinałowe zapowiadają się interesująco, to jednak zdecydowanie na pierwszy plan wysuwa się starcie dwóch drużyn z Małopolski.  Przed rokiem obie te drużyny spotkały się w meczu finałowym. Wówczas, gładko bo aż 5:0  wygrały „Pasy” . Teraz „Szarotkom” nadarza się więc okazja do rewanżu, tyle że i tym razem zdecydowanie więcej szans na zwycięstwo daje się drużynie z Krakowa, która stanie  przed szansą zdobycia PP po raz trzeci w historii. 

Za Cracovią przemawia przede wszystkim bilans bezpośrednich starć z Podhalem w tym sezonie. Oba zespoły potykały się jak do tej pory czterokrotnie (trzy razy w lidze i raz w Superpucharze Polski) i za każdym razem górą była ekipa Rudolfa Rohaczka. 

–  Każda seria kiedyś się kończy. Trudno wyobrazić sobie lepszy moment na przełamanie  – mówi kapitan Podhala, Jarosław RóżańskiZawsze powtarzam, że każdy mecz to nowa historia. Musimy wierzyć w to, że wreszcie znajdziemy sposób na pokonanie Cracovii. W takich meczach jak ten o sukcesie jednej czy drugiej drużyny decyduje dyspozycja dnia. Motywacji i mobilizacji na pewno nam nie zabraknie. Myślę, że szykuje się super widowisko dla kibiców – dodaje. 

W Cracovii równie bojowa atmosfera: – Nowotarżanie z pewnością będą bardzo zmotywowani, żeby wreszcie nas pokonać. A my zrobimy ponownie wszystko, żeby do tego nie dopuścić – zapowiada Krystian Dziubiński, jeden z czwórki  – obok Rafała Dutki, Damiana Kapicy i Patryka Wajdy – wychowanków Podhala aktualnie reprezentujących barwy Cracovii. 

W drugiej półfinałowej parze zdecydowanym faworytem jest GKS Tychy, choć są i tacy, którzy miano „czarnego konia” pucharowej rywalizacji przypisują drużynie z Bytomiu.

Bytomianie są bardzo waleczni. Grają twardo i kombinacyjnie. Są wszechstronni i nie wiadomo z   której strony zaatakują. Musimy być w pełni skoncentrowani – zapowiada czołowy napastnik GKS-u Tychy Marcin Kolusz  – Przed rokiem nie powiodło nam się podczas finałowego turnieju Pucharu Polski w  Nowym Targu i  liczę, że tym razem będzie znacznie lepiej. Jest u nas na pewno duża chęć zdobycia tego trofeum. Wiem, że jesteśmy w stanie to zrobić. Musimy tylko zagrać swój dobry hokej – puentuje kapitan reprezentacji Polski

Formuła turnieju Pucharu Polski sprawia, że są to nieobliczalne zmagania. Może nawet jeden gol, jedna akcja okazać się na wagę awansu do finału, a później przecież wszystko jest możliwe. Na pewno nie przyjeżdżamy do Nowego Targu by tylko rozegrać mecz, ale chcemy dać z siebie wszystko – zapewnia gracz Polonii Tomasz Pastryk.

Koszt normalnej wejściówki na jeden mecz to 20 zł. Bilety ulgowe można nabywać już za 10 zł. Te drugie przeznaczone są dla osób uczących się (dzieci, młodzież i  studenci) kobiet oraz emerytów. Pule biletów zostały podzielone na kategorie dla fanów poszczególnych drużyn lub neutralne. W ten sposób kibice każdego zespołu zajmą wspólnie miejsca w wyznaczonych dla siebie sektorach.

Terminarz finałowego turnieju Pucharu Polski Nowy oraz obsada sędziowska:

Półfinały, czwartek 

godz. 16:00 GKS Tychy – Tempish Polonia Bytom (sędziowie: Meszyński i Kępa oraz Przyborowski i Młynarski)

godz. 19:30 TatrySki Podhale Nowy Targ – Comarch Cracovia (sędziowie: Wolas i Marczuk oraz Zień i Kosidło)

Finał, piątek

godz. 18:30 zwycięzcy półfinałów (sędziowie: obsada po półfinałach)

A poniżej przypominamy Filmowy skrót z zeszłorocznego turnieju Finału Pucharu Polski 

 

NT24TV 28.12.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również