Kamery live
prognoza pogody

Duży sukces architektów z Podhala

17 kwietnia 2018 23:01
Wyciszenie Włącz dźwięk

Trzecie miejsce w międzynarodowym konkursie architektonicznym – takie właśnie prestiżowe wyróżnienie spotkało Olgę Filipowską i Tomasza Twaroga, architektów z Podhala, związanych z PPWSZ w Nowym Targu. Zaproponowane przez nich, nieszablonowe rozwiązanie problemu budownictwa mieszkaniowego w Sydney, polegające m.in. na zaprojektowaniu domów na wodzie, spotkało się z pozytywnym odbiorem międzynarodowego jury, pokonując wiele projektów studentów prestiżowych uczelni całego świata.

Przyszli architekci poznali się na studiach na “Podhalance” w Nowym Targu. Olga Filipowska nadal jest studentką nowotarskiej uczelni i właśnie robi dyplom magisterski z architektury. Tomasz Twaróg po studiach inżynierskich na PPWSZ wybrał magisterskie na Politechnice Krakowskiej. Nie jest to ich pierwszy wspólny projekt konkursowy, a część zagadnienia opracowanego w ramach konkursu jest jednocześnie tematem projektu dyplomowego Olgi.

Międzynarodowy Konkurs Architektoniczny Sydney Affordable Housing Challenge zorganizowany został przez organizację Bee Breeders, a jego tematem było zaprojektowanie zabudowy mieszkaniowej dla prężnie rozwijającego się Sydney, miasta, które boryka się z deficytem miejsc mieszkalnych i wysoką ceną gruntu.

Projekt przygotowywany był od października do lutego, pod czujnym okiem prof. dra hab. inż. arch. Krzysztofa Biedy oraz mgr inż. arch. Agaty Bentkowskiej, a jego nazwa to TOD and Waterfront Housing.

Studenci połączyli w projekcie dwa pomysły, z których każdy może de facto istnieć oddzielnie, a jako całość stanowią kompleksowe rozwiązanie problemu, którego dotyczył temat konkursu. Właśnie tę kompleksowość docenili jurorzy, przyznając im trzecią nagrodę. To duże wyróżnienie, zważywszy na to, że w konkursie brało udział wiele uczelni z całego świata, w tym dwie politechniki z terenu Polski.

Na materiał filmowy zapraszamy do jutrzejszego “Przeglądu Tygodniowego”!

/os

wizualizacje: PPWSZ

os 17.04.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

3 komentarze
Ania 08:34 19.04.2018

Gratulację!!!

KASIA 17:56 18.04.2018

Gratuluję Wam i trzymam kciuki za pracę dyplomową Olga ;) 👏

Kolega 07:06 18.04.2018

Brawo Olga brawo Tomku !

Zobacz również