PILNE
Kamery live
prognoza pogody

Duży ruch w górach

20 września 2020 12:08

To może być ostatni taki piękny weekend na Podhalu. Piękna aura pogodowa przyciągnęła na górskie szlaki rzesze turystów. Tymczasem ratownicy GOPR przypominają o rozwadze i bezpieczeństwie w trakcie pieszych podróży.

Duży ruch w górach

Duży ruch panuje zarówno w Tatrach, Gorcach, Pieninach czy mniej znanych górskich szlakach beskidzkich. Stacjonujący na Podhalu ratownicy GOPR zachęcają do korzystania z uroków podhalańskiej natury, jednocześnie doradzając o zachowaniu wszystkich zasad bezpieczeństwa. Paradoksalnie im ładniejsza pogoda – taka jak chociażby dziś – tym większe ryzyko wystąpienia wypadku. Tylko wczoraj ratownicy musieli przeprowadzić akcję ratunkową w Pieninach. 

– Po godzinie 16:00 dotarło zgłoszenie o turystce, która podczas schodzenia ze szczytu Sokolicy (747 m n.pm.) w wyniku potknięcia doznała urazów głowy i kończyn. Po dotarciu na miejsce ranna kobieta została opatrzona i zniesiona w noszach KONG w dolinę – informuje Grupa Podhalańska GOPR w komunikacie. 

Ratownicy przypominają o zachowaniu rozwagi nie tylko podczas pieszych wędrówek ale także rowerowych przejażdżek. Gro wypadków minionego sezonu dotyczyła właśnie rowerzystów. Turyści muszą również zwracać uwagę na żmije.

Piotr Starmach 20.09.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również