Kamery live
prognoza pogody

Duży ruch na “Zakopiance”

20 lutego 2021 11:42

Od wczoraj kierowcy muszą liczyć się z tworzącymi się korkami w rejonie skrzyżowania w Klikuszowej. Sam ruch na “Zakopiance” przebiega w płynnie, z niewielkimi wyjątkami w Szaflarach, Poroninie i Skomielnej Białej.

Duży ruch na

Fot. GDDKiA w Krakowie

Napływ turystów trwa w najlepsze. W obawie przed wydarzeniami z ubiegłego weekendu na Krupówkach polska policja wzmocniła zakopiańską policję dodatkowymi oddziałami funkcjonariuszy, którzy zadbają o bezpieczeństwo i przestrzeganie epidemicznych zasad pod Giewontem. W tej sprawie jeszcze dziś wojewoda małopolski Łukasz Kmita złoży wizytę w Komendzie Powiatowej Policji w Zakopanem i weźmie udział w odprawie z funkcjonariuszami pełniącymi służbę na Krupówkach. 

Dla kierowców zmasowany najazd Polaków pod Tatry oznacza nieco dłuższe podróżowanie niż zazwyczaj. Najgorzej jest na tzw. “Zakopiance”, gdzie podróż z Krakowa do Zakopanego trwa obecnie dwie i pół godziny. W rejonie Rdzawki i Klikuszowej w korkach postoimy około 20 minut. 

Jeżeli chodzi o Nowy Targ, to dziś miasto świeci pustkami. Spokojnie jest na niemal wiecznie zakorkowanej ul. Ludźmierskiej oraz Alejach Tysiąclecia. Kierowcy mogą poruszać się swobodnie niemal każdą miejską drogą. Na jedyny większy ruch można natrafić na ul. Szaflarskiej przy skrzyżowaniu z tzw. “Zakopianką”.

Piotr Starmach 20.02.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również