Kamery live
prognoza pogody

Dużo niewiadomych

2 lipca 2018 19:50
Piłkarze Podhala Nowy Targ rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Na pierwszych zajęciach stawiło się 23 zawodników, w tym liczna grupa juniorów. Wciąż nie jest wiadome, kto poprowadzi drużynę w nowym sezonie.
Dużo niewiadomych

Aktualnie zajęcia prowadzi Marcin Zubek, który w zeszłym sezonie był asystentem Janusza Niedźwiedzia. Ten, jak wiadomo nie znalazł porozumienia z zarządem w kwestii przedłużenia umowy i przeniósł się do Stali Rzeszów, a jego następcy działaczom Podhala jeszcze nie udało się znaleźć.

Sami chcieliśmy ten temat zamknąć jeszcze przed rozpoczęciem okresu przygotowawczego, ale z różnych przyczyn to się nie udało. Sprawy toczą się jednak dynamicznie. Każdy dzień może przynieść jakieś informacje. Mam nadzieję, ze lada moment będziemy mogli ogłosić nazwisko nowego trenera – mówi Andrzej Podgórski z zarządu klubu.

W kuluarach przewija się wiele nazwisk. Obok Marka Motyki w gronie kandydatów na trenera Podhala wymieniani byli m.in. Daniel Kokosiński oraz Jerzy Cyrak (w przeszłości związany z Lechem Poznań, Górnikiem Zabrze, Elaną Toruń i Radomiakiem). Ten pierwszy kilka dni temu związał się jednak z Kotwicą Kołobrzeg.

Jeżeli chodzi o kadrę zespołu to w porównaniu z rundą wiosenną ubiegłego sezonu na dzień dzisiejszy odeszli: Adrian Ligienza, Sebastian Dziedzic, Przemysław Piwowarczyk, Sebastian Świerzbiński, Szymon Kuźma oraz Mikołaj Gorzelański. Niewiadomo co Michałem Bedronką, któremu tez skończył się kontrakt, ale obie strony deklarują gotowość do rozmów.

Jeżeli chodzi o nowe twarze to na pierwszym treningu pojawili się Mateusz Motłoch oraz Michał Banik. Obaj ostatni sezon grali w Centralnej Lidze Juniorów. 18 letni Motłoch reprezentował barwy Progress Kraków z kolei o rok starszy Banik (wychowanek Unii Naprawa) grał w Wiśle Kraków.

Z zespołem trenuje też Konrad Buć, który ostatnie pół roku spędził na wypożyczeniu w Watrze Białka Tatrzańska.

Nowotarżanie mają w planach 7 meczów sparingowych. Już w najbliższą sobotę w Gorlicach zagrają z drugoligowym Zniczem Pruszków. Ponadto ich sparingpartnerami będą słowackiej zespoły Tatrana Preszow, Liptowskiego Mikulasza, Barciczanki Barcice oraz Lubania Maniowy.

Maciej Zubek 02.07.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również