PILNE
Kamery live
prognoza pogody

Drugi mecz, pierwsza wygrana juniorów Podhala

18 sierpnia 2018 13:32
Piłkarze Podhala Nowy Targ w drugiej kolejce spotkań rozgrywek Małopolskiej Ligi Juniorów Starszych odnieśli pierwsze zwycięstwo. Na własnym boisku Podhalanie wygrali 4:0 z Limanovia.
Drugi mecz, pierwsza wygrana juniorów Podhala

Wynik końcowy jest nieco mylący co do tego jak o spotkanie wyglądało.

Aż takiej przewagi, jak sugerować mógłby rezultat nowotarżanie nie mieli, niemniej z przebiegu gry na zwycięstwo jak najbardziej zasłużyli.

Pierwsza połowa zakończyła się jedno bramkowym prowadzeniem gospodarzy, po ładnej akcji z 42 min sfinalizowanej przez Patryka Skóbla.

Początek drugiej połowy to optyczna przewaga przyjezdnych, jednak bez większych konsekwencji dla nowotarżan, którzy w 61 min podwyższyli prowadzenie. Sprytem wykazał się Jan Łukaszczyk, który nie czekając na gwizdek sędziego, uderzył bezpośrednio z rzutu wolnego, czym zaskoczył zdezorientowanego bramkarza rywali.

Ten gol podciął skrzydła przyjezdnym i w efekcie z każdą kolejną minutą rosła dominacja Podhalan, której potwierdzeniem były dwa gole końcowych 10 minutach. Najpierw do bramki gości trafił w 84 min Bartłomiej Głowa, a po chwili jego wyczyn skopiował Julina Molis.

Cieszy zwycięstwo. Chłopcy go potrzebowali po tej nieudanej inauguracji z Hutnikiem. Widać było że chłopcy mają świadomością tego że są zapleczem pierwszej drużyny i oczekiwania względem nich są spore. To troszkę powoduje presję ale też muszą sobie z nią radzić. O wygranej w dużym stopniu zadecydowało nasze lepsze przygotowanie fizyczne. Limanovia w końcówce opadł z sił i potrafiliśmy to wykorzystać – ocenił trener Podhala, Sebastian Świerzbiński.

NKP Podhale Nowy Targ – Limanovia 4:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Skóbel 42, 2:0 Łukaszczyk 61, 3:0 Głowa 84, 4:0 Molis 87.

Podhale: Kudła – Uhroński, Wybrańczyk, M Topór, Krzysztof (84 Worwa) – A. Topór (74 Mańko), Łukaszczyk, Kuruc (68 Derek), Lubelski (55 Molis), Otręba (60 Głowa), Skóbel (80 Masłowski)

Maciej Zubek 18.08.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również