Kamery live
prognoza pogody

Drugi koncert festiwalu Hej Fest – Gubałówka – Zakopane 2016 już za nami [FOTO]

4 lipca 2016 09:19

Pomimo wyjątkowo złośliwej i niesprzyjającej wszelakim spacerom pogodzie - na Równi Krupowej w Zakopanem, w niedzielne popołudnie odbył się zaplanowany drugi koncert festiwalu Hej fest - Gubałówka - Zakopane 2016. Do konkursu w Festiwalu Supportów przystąpiły dwa zespoły: Chill-e-motion i So Flow. Gwiazdą wieczoru był zespół KOMBII.

Drugi koncert festiwalu Hej Fest - Gubałówka - Zakopane 2016 już za nami [FOTO]

   Zespół Chill-e-motion powstał w 2013 roku, w jego składzie znajduje się siedmiu Krakowskich muzyków. Wykonuje muzykę leżącą gdzieś na pograniczu stylów takich jak chillout, elektronika, czy jazz. Zespół ma na swoim koncie zwycięstwo w konkursie portalu interia i muzzo.pl na koncert na Krakowskim Rynku Głównym w ramach WOŚP, zwycięstwo w konkursie Krakowskiej Sceny Muzycznej na support przed Wojtek Mazolewski Quintet, nagrodę specjalną na Zimowej Giełdzie Piosenki w Opolu.Zwieńczeniem pracy zespołu jest wydana pod koniec 2014 roku płyta.
 W ostatnim czasie zespół zmienił kierunek swoich zainteresowań na tworzenie utworów w języku polskim. Zapowiedzią tej zmiany jest pierwszy polski singiel z teledyskiem – „Przewijam miasto„

Członkowie zespołu:
Adrianna Szeląg – wokal
Ryszard Święch – instrumenty klawiszowe
Łukasz Szczygieł – gitara
Piotr Wojnarowski – bas
Piotr Bryk – perkusja
Michał Bukalski – sax

   So Flow – jak czytamy na ich oficjalnym fanpage’u, są na skraju trzech muzycznych światów: hip hopu, nu-jazzu i alternatywy powstał projekt skupiający sześciu młodych i wywrotowych muzyków z Krakowa. Nie odrzucają tradycji ale nie boją się z nią polemizować – samplują stare polskie płyty, tworząc własny styl bliższy temu, co obecnie dzieje się w Melbourne, niż nad Wisłą. A wszystko spaja magnetyzujący głos wokalistki Karoliny Teernstra.
 W listopadzie ukazał się singiel „The river”, promujący pierwsze EP zespołu, którego premiera zaplanowana jest na początek 2015 roku.

Członkowie zespołu:
Karolina Teernstra – wokal
 Michał Marczak – piano, synth
 Mateusz Czajka – mpc
 Mateusz Mazurkiewicz – bas
 Artur Starżyk – gitara
 Michał Pamuła – perkusja

   Głosowanie zostało przeprowadzone – tak jak w przypadku poprzedniego koncertu w serwisie interia.pl, głosowało wybrane w trakcie imprezy Jury (w którym znalazł się nasz redakcyjny kolega – Maciej Jonek) i głosowała również publiczność. 130 punktów zdobył zespół So Flow, zaś Chill-e-motion zdobył 70 punktów. O godzinie 20:00 rozpoczął się koncert zespołu KOMBII, który zagrał dla zakopiańskiej publiczności swoje najnowsze piosenki, oraz stare – można powiedzieć kultowe już przeboje. 

Od Autora:
Pamiętam czasy, kiedy jeszcze jako mały kilkulatek – pierwszoklasista siadałem przed czarno – białym Neptunem, aby obejrzeć Telewizyjną Listę Przebojów (a może to był program “Bez Próby”?) z nadzieją, że i tym razem będzie emitowany teledysk ze startującymi samolotami, Disneylandem, no i zjeżdżającą windą w której siedzi perkusista i z ogromnym zaangażowaniem wali pałkami w perkusję przypominającą wielkie plastry miodu. Słodkiego, miłego życia – bo tą piosenkę wspominam powstała w roku 1983. Na XXI Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu zespół wielokrotnie bisował z tą piosenką i zdobył nagrodę publiczności.
Nie ma już Telewizyjnej Listy Przebojów, ani czarno-białego Neptuna. Teledysk.. no cóż… dziś wydawać się może archaiczny. Ale melodię i tekst piosenki zna niemal każdy z mojego podwórka. Na pamięć. Po dziś dzień.

tekst. MSX
fot. Maciej Jonek

NT24TV 04.07.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również