Kamery live
prognoza pogody

Druga pula pieniędzy z Polskiego Ładu dla samorządów tatrzańskich (zdjęcia)

31 maja 2022 16:28

Ponad 121 mln zł dla tatrzańskich gmin i powiatu tatrzańskiego. Pieniądze zostaną wydane na 14 inwestycji.

Druga pula pieniędzy z Polskiego Ładu dla samorządów tatrzańskich (zdjęcia)

Minister Andrzej Gut-Mostowy wraz z przedstawicielami gmin poinformowali o ogromnej kwocie pomocy, bo ponad 121 milionach, która trafi do samorządów. Najwięcej, bo aż 47 mln zł otrzyma Zakopane. Pieniądze zostaną wydane na przygotowanie infrastruktury drogowej pod Igrzyska Europejskie w 2023 roku oraz rozbudowę oczyszczalni ścieków.

W Białce Tatrzańskiej (gm. Bukowina Tatrzańska) za kwotę 30 mln zł ma powstać oczyszczalnia ścieków.

Na remonty dróg starostwo tatrzańskie otrzyma 9,5 mln zł.

8,3 mln zł, to pomoc, która ma trafić do gminy Biały Dunajec. Pieniądze zostaną spożytkowane na modernizację oświetlenia ulicznego oraz przebudowę gminnego budynku.

Kwota 15 mln zł zasilić ma gminę Poronin. W ramach pomocy zburzony ma zostać stary budynek gminny, a w jego miejsce powstanie nowa konstrukcja. Finanse pomogą także w remontach dróg.

Gmina Kościelisko otrzyma 11,7 mln zł. Kwota ta pomoże w budowie kanalizacji sanitarnej w Witowie, a także w modernizacji dróg i infrastruktury edukacyjnej.

Konferencja prasowa podczas której poinformowano o przyznanych środkach odbyła się w poniedziałek 30 maja na Równi Krupowej.

 

Redakcja 31.05.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również