PILNE
Kamery live
prognoza pogody

Doprowadził do kolizji mając 3,5 promila. Policjantom proponował 100 zł łapówki

21 października 2020 11:15

Nietrzeźwy obywatel Ukrainy spowodował kolizję, a w zamian za odstąpienie od czynności służbowych zaproponował policjantom 100 złotych. Policjanci zatrzymali 42-letniego obywatela Ukrainy, a 100 złotowy banknot zabezpieczyli jako dowód. Teraz za próbę wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu grozi mężczyźnie do 10 lat pozbawienia wolności.

Doprowadził do kolizji mając 3,5 promila. Policjantom proponował 100 zł łapówki

19 października br. około godziny 15, policjanci z Komisariatu Policji w Jabłonce zostali wezwani do kolizji drogowej. Po przyjeździe na ulicę Podhalańską w Jabłonce okazało się, że do zdarzenia doszło kiedy kierujący audi, wykonywał manewr wyprzedzania samochodu ciężarowego i zderzył się ze skręcającym w lewo hyundaiem.

Na szczęście w tym zdarzeniu drogowym nikt nie odniósł poważnych obrażeń, jednak okazało się, że 42-letni obywatel Ukrainy kierujący audi był pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało u niego ponad 3,5 promila. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Kiedy policjanci poinformowali 42-latka o zatrzymaniu w związku z popełnionym przestępstwem, ten wyjął z koperty 100 złotych i próbował wręczyć banknot policjantom w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Twierdził, że następnego dnia musi jechać do Krakowa załatwić … kartę stałego pobytu.

Policjanci zatrzymali 42-latka, a 100 złotowy banknot zabezpieczyli jako dowód. Następnego dnia po wytrzeźwieniu, zatrzymany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu, gdzie usłyszał zarzuty wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu (art. 229 §3 kk), za co grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności oraz kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości (art. 178akk). 42-latek odpowie również za popełnione wykroczenie spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

os 21.10.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również