Kamery live
prognoza pogody

Domowa plantacja konopi indyjskiej zlikwidowana

4 maja 2023 23:04

W ostatnią sobotę kwietnia policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem wraz z sądeckimi kryminalnymi, na podstawie szeroko zakrojonych działań wytypowali mieszkanie w budynku wielorodzinnym, w którym miała znajdować się domowa plantacja konopi indyjskich. Policjanci w dogodnym momencie zatrzymali młodą kobietę, która kierowała się do wspomnianego mieszkania. Już na klatce schodowej dało się wyczuć charakterystyczny zapach konopi.

Domowa plantacja konopi indyjskiej zlikwidowana
W mieszkaniu kryminalni zastali 40-letniego mężczyznę – mieszkańca powiatu tatrzańskiego. Podczas przeszukania mieszkania, funkcjonariusze ujawnili domową plantację konopi wraz profesjonalnie wyposażoną infrastrukturą. W specjalnie zaadaptowanym pomieszczeniu w donicach rosło kilkadziesiąt krzewów o różnej wysokości od 50 do 80 cm. Łącznie podczas przeszukania policjanci ujawnili 49 krzewów konopi innych niż włókniste o łącznej wadze ok 1 kilograma. Policjanci zabezpieczyli rośliny oraz całość sprzętu, który służył do uprawy krzewów.
 
Para została zatrzymana i przewieziona do jednostki Policji. W poniedziałek 01.05.2023 r. 40-letni mężczyzna usłyszał zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, natomiast młoda kobieta po przesłuchaniu została zwolniona. Prokurator zastosował wobec zatrzymanego 40-latka środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego w wysokości 5 tysięcy złotych. Podejrzanemu grozi do 3 lat pozbawienia wolności.
 
os 04.05.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również