Kamery live
prognoza pogody

Dodatkowy zespół ratownictwa medycznego w Zakopanem od 15 stycznia

12 stycznia 2024 16:50

Od 15 stycznia zostanie uruchomiony nowy całoroczny podstawowy zespół ratownictwa medycznego, działający 12 godzin na dobę, z miejscem stacjonowania w Zakopanem. To efekt błyskawicznej odpowiedzi Ministerstwa Zdrowia na wniosek wojewody małopolskiego Krzysztofa Jana Klęczara złożony 9 stycznia.

Dodatkowy zespół ratownictwa medycznego w Zakopanem od 15 stycznia

– Bardzo dziękuję Minister Izabeli Leszczynie za interwencję i pełne zrozumienie dla pilności potrzeb wzmocnienia zabezpieczenia medycznego powiatu tatrzańskiego poprzez uruchomienie dodatkowego zespołu ratownictwa medycznego. Ta dodatkowa karetka jest w tym rejonie bezsprzecznie potrzebna. Dziękuję również Małopolskiemu Oddziałowi Wojewódzkiemu NFZ za sprawne podjęcie stosownych działań formalnych. Jak potwierdza dysponent ZRM-u, czyli Szpital Powiatowy im. dr. T. Chałubińskiego w Zakopanem, jednostka jest przygotowana i gotowa do rozszerzonych zadań, więc już od poniedziałku nowy ZRM będzie mógł zostać uruchomiony – podsumowuje wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar.

Będzie to czwarty całoroczny ZRM zabezpieczający powiat tatrzański, a trzeci stacjonujący cały rok w Zakopanem. Powiat zabezpieczają także 2 ZRM sezonowe (jeden od 1 stycznia do 31 marca, drugi od 1 lipca do 30 września), 12-godzinne stacjonujące, w Bukowinie Tatrzańskiej.

Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

Zdj. poglądowe 

ag 12.01.2024
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również