Kamery live
prognoza pogody

Dobiega końca budowa miasteczka ruchu drogowego

Tuż przed wakacjami, 24 czerwca br. zaplanowano oficjalne otwarcie miasteczka ruchu drogowego przy ul. Sikorskiego w Nowym Targu. Inwestycja ma służyć najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego. Chodzi o to, by mogli w tej przestrzeni zetknąć się z sytuacjami, jakie nieuchronnie spotkają na swojej trasie, gdy tylko wyjadą z domu czy opuszczą bezpieczne, parkowe ścieżki. Na miejscu budowy trwa montaż znaków i ostatnie prace.

Dobiega końca budowa miasteczka ruchu drogowego

Na stworzenie miasteczka komunikacyjnego udało się Nowemu Targowi pozyskać 200-tysięczną dotację z Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego i taką samą kwotę ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach projektu „Rozwój infrastruktury rowerowej w Nowym Targu i Liptowskim Mikulaszu”. 

fot. PK

os 04.06.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Jerzy 02:53 05.06.2021

Nie rozumiem po co na sile chca tam urzednicy droge. Mozna zrobic obwodnice blizej Szaflar od poludniowej strony Boru przez pola, zamiast niszczyc tak ladny i bliski blokom teren rekreacyjny.

Zobacz również