Kamery live
prognoza pogody

Do małopolskich szpitali trafi 13 respiratorów. Złożono zamówienie

26 marca 2020 16:20

Dzięki środkom przekazanym przez zarząd województwa, do małopolskich szpitali niebawem trafią nowe respiratory. – Sprzęt został już zamówiony przez Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II. Czekamy tylko na dostawę – informuje marszałek Witold Kozłowski.

Do małopolskich szpitali trafi 13 respiratorów. Złożono zamówienie

Do małopolskich szpitali wojewódzkich wkrótce trafi 13 nowych respiratorów. Zakup sprzętu był możliwy dzięki środkom przekazanym przez województwo z rezerwy kryzysowej.

-Na początku tego tygodnia podjęliśmy decyzję o wyasygnowaniu miliona złotych na zakup respiratorów dla szpitali, z przeznaczeniem dla ratowania życia pozostających w leczeniu mieszkańców województwa małopolskiego. Sprzęt został już zamówiony przez Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II. Czekamy tylko na dostawę – wyjaśnia marszałek Witold Kozłowski.

W poniedziałek odbyło się nadzwyczajne posiedzenie Zarządu Województwa Małopolskiego, na którym zdecydowano m.in. o przekazaniu z rezerwy kryzysowej ponad 2,2 mln zł na zakup środków ochrony osobistej dla szpitali wojewódzkich i wsparciu strażaków ochotników, którzy pomagają osobom poddanym kwarantannie. Posiedzenie w całości dotyczyło wsparcia przez małopolski samorząd walki z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

źródło UM WM

os 26.03.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również