Kamery live
prognoza pogody

Do Chicago w 9 godzin!

5 lipca 2017 07:22

W poniedziałek Dreamliner Polskich Linii Lotniczych LOT wystartował z Krakowa w pierwszy historyczny rejs do Chicago. W ten sposób polski przewoźnik otworzył 9. trasę dalekiego zasięgu, 6. do Ameryki Północnej. W uroczystości otwarcia nowego kierunku wziął udział m.in. marszałek Jacek Krupa. To duże ułatwienie dla mieszkańców Podhala, często odwiedzających bliskich za wielką wodą.

Do Chicago w 9 godzin!

Rejs z Krakowa do Chicago trwa około 9 godzin i jest to najkrótsze i zarazem najwygodniejsze połączenie z Małopolski do USA. To nie wszystko – LOT wraca do obsługi połączenia między Krakowem a Chicago najnowocześniejszym samolotem świata Boeingiem 787 Dreamliner, który jest najmniej hałaśliwy w swojej kategorii, a więc bardziej przyjazny nie tylko dla pasażerów, ale także dla mieszkańców Krakowa i okolic lotniska. Dzięki niskiej emisji CO2 jest to też samolot nieuciążliwy dla środowiska.

– Sukces w walce o słuszną sprawę smakuje wyjątkowo. Dlatego dziś w imieniu całego Samorządu Województwa Małopolskiego chciałbym wyrazić ogromną radość z szczęśliwego finału tego projektu. W lipcu 2015 r. jako Radni Województwa Małopolskiego apelowaliśmy o przywrócenie połączeń lotniczych między Krakowem a Chicago. Podkreślaliśmy jak ważne miejsce pełnią one w rozwoju Krakowa i Małopolski. Dziś spełnił się w końcu nasz american dream. Małopolska bez wątpienia na to zasługuje, bo lotnisko w Balicach to małopolskie okno na świat. Chcemy, aby było ono otwarte jak najszerzej. Każde nowe połączenie to ważny krok w tym kierunku – mówił w czasie otwarcia nowego kierunku marszałek Jacek Krupa.

źródło: UMWM

 

NT24TV 05.07.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również