Kamery live
prognoza pogody

Długi weekend: Szereg wypadków i kolizji na Podhalu

10 stycznia 2022 16:32

Zakopiańska drogówka podsumowała styczniowy długi weekend. W powiecie tatrzańskim doszło do dwóch wypadków i dziewiętnastu kolizji. Cztery osoby zostały ranne. Jeden kierowca „stracił” prawo jazdy za znaczne przekroczenie dozwolonej prędkości. Zatrzymano trzech nietrzeźwych kierujących.

Długi weekend: Szereg wypadków i kolizji na Podhalu

Wydłużony weekend styczniowy spowodował, że na Podhale przyjechało kilkadziesiąt tysięcy turystów, większość swoimi samochodami. Paraliż głównych dróg był nieunikniony. Główna droga, K-47 blokowała się już w Skomielnej Białej i dalej w Klikuszowej. Wjazd do Zakopanego lub Białki Tatrzańskiej zajmował ponad godzinę. Zatrzymał się ruch również na drogach bocznych i alternatywnych. Przejazd przez centrum Zakopanego trwał od godziny do dwóch. Mimo tak wolnego ruchu drogowego doszło w miniony długi weekend do dwóch wypadków drogowych w wyniku których cztery osoby zostały ranne. Policjanci drogówki odnotowali również dziewiętnaście kolizji drogowych. Wiele zgłoszeń dotyczyło nieprawidłowego parkowania i blokowania wyjazdu z bram. Wielu kierowców-turystów musiało zgłosić się do naszej jednostki po mandat za złe parkowanie. W piątek i sobotę parkingi wokół największych stacji narciarskich zapełniały się błyskawicznie i ich obsługa już nie wypuszczała nikogo więcej. Tworzyły się zatory drogowe, a wielu turystów utknęło. Nie pomogły apele o pozostawianie prywatnych pojazdów pod hotelami oraz kwaterami i korzystanie z komunikacji zbiorowej. Policjanci zatrzymali trzy osoby, które zdecydowały się kierować samochodem po pijanemu. Niechlubny rekordzista, 24-latek zatrzymany w miejscowości Rzepiska podczas kontroli miał w organizmie 2.6 promila alkoholu. Wpadł też kierowca, który rozpędził się w Białym Dunajcu o 50 km/h więcej niż pozwalają na to przepisy – stracił prawo jazdy. Podczas niedzielnego powrotu policjanci kierowali ruchem na newralgicznych skrzyżowaniach pomagając turystom bezpiecznie wyjechać z Podhala.

/źródło: KPP Zakopane/

redakcja 10.01.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również