Kamery live
prognoza pogody

“Długa Polana” wyróżniona za dbałość o bezpieczeństwo na stoku

12 marca 2017 20:16

Stacja narciarska Długa Polana została wyróżniona w XIV ogólnowojewódzkim plebiscycie na Najlepszą Stację Narciarską Małopolski 2016/2017 - Bezpiecznie i Rozważnie. Wyróżnienie otrzymała jako najlepiej dbająca o bezpieczeństwo na stoku. 

Wyróżnienia otrzymały również inne stacje narciarskie z naszego regionu. Zwycięzcą w kategorii dużych stacji narciarskich została stacja narciarska Rusiń- Ski z Bukowiny Tatrzańskiej. Wyróżnienie w tej kategorii otrzymała Kotelnica Białczańska, wyróżnienie w kategorii małych stacji narciarskich- Czarna Góra Koziniec.

Specjalne wyróżnienie w kategorii: stacja narciarska przyjazna rodzinie: Ośrodek Narciarski – Czorsztyn-Ski – Kluszkowce

Jeśli białe szaleństwo, to tylko w Małopolsce. Wiedzą to wszyscy amatorzy sportów zimowych. Mamy u nas fantastyczną infrastrukturę, która zadowoli nawet najbardziej wymagających turystów – ponad 250 km tras narciarskich i 65 stacji. Tylko w ciągu ostatnich 5 lat liczba stacji się podwoiła. To wyraźny sygnał, że coraz więcej osób chce odwiedzać nasz region. Potwierdzają to też liczby. Tylko w ubiegłym roku do Małopolski przyjechało prawie 15 mln gości. Połowa z tych, którzy przyjeżdżają do nas w zimie jest tu po to, by pojeździć na nartach i snowboardzie – wyliczał Leszek Zegzda z zarządu województwa. 

Plebiscyt organizowany jest przez “Gazetę Krakowską”. Miłośnicy białego szaleństwa decydowali o tym, gdzie w Małopolsce najlepiej jeździć na nartach i snowboardzie, wybierali też swoich ulubionych instruktorów. W tegorocznym plebiscycie uczestnicy zabawy mogli oddać swoje głosy w pięciu kategoriach: duża stacja narciarska (posiadająca minimum dwa wyciągi krzesełkowe), mała stacja narciarska, najlepsza szkółka narciarska, najlepszy instruktor narciarstwa, a także – po raz pierwszy – najlepsze trasy do narciarstwa biegowego.

Wręczenie nagród odbyło się na stacji narciarskiej Czarny Groń w Rzykach. Nagrody wręczali m.in. Leszek Zegzda, ale i radny wojewódzki Stanisław Barnaś.

Zwycięzcom gratulujemy!

źródło: Biuro Prasowe UMWM

NT24TV 12.03.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również