Kamery live
prognoza pogody

Dla śp. burmistrza – pośmiertne odznaczenia

NOWY TARG. W dzień Święta Konstytucji, ale wieczorem, o godz. 18.00, w nowotarskim kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, będzie sprawowana Msza św. za duszę śp. Marka Fryźlewicza, urząd burmistrza piastującego przez 18 lat.

Dla śp. burmistrza – pośmiertne odznaczenia

Uroczystą koncelebrę prowadzić będą ks. dziekan Stanisław Strojek, proboszcz parafii NSPJ, ks. kustosz ludźmierskiego Sanktuarium Jerzy Filek i ks. i ks. prałat Mieczysław Łukaszczyk. Zaproszenie przyjęły władze powiatu i miasta. Uczestniczyć będą także delegacje Związku Podhalan, Rycerzy Kolumba, Akcji Katolickiej, Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej. Spodziewana jest obecność prof. Stanisława Hodorowicza i wiceministra Andrzeja Guta-Mostowego.

Po Mszy św. przewidziano słowo-wspomnienie ks. Kazimierza Kubata.

Potem nastąpi wręczenie na Dorocie Fryźlewicz, wdowie po śp. burmistrzu, pośmiertnie przyznanych odznaczeń:  

Złotego Krzyża Zasługi przyznanego przez Prezydenta RP, za ofiarną działalność publiczną na rzecz Państwa i obywateli

 Medalu „Milito Pro Christo” (łac. Walczę dla Chrystusa) –nadawanego przez Ordynariat Polowy Wojska Polskiego, w uznaniu zasług osób, które dają świadectwo wartościom chrześcijańskim oraz wytrwale głoszą prawdę o losach Narodu Polskiego.  

(asz)

Anna Szopińska 02.05.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Jerzy Jagiello 19:10 02.05.2021

Ludzi takich ktorzy zycie swoje poswiecili Ojczyznie i prawdzie na Podhalu jest znacznie wiecej w tym kaplanow bez ktorych nie bylo by calej prawdy Chwala tym ktorzy oddali swe zycie za tozsamosc narodowa i Ojczyzne

Zobacz również