Kamery live
prognoza pogody

Dla nowotarskich strażaków – sprzęt ratunkowy

29 grudnia 2017 23:29

Defibrylator oraz torba medyczna - to sprzęt ratunkowy, jaki trafił do rąk strażaków z OSP na Kowańcu. Przekazał go uroczyście goszczący na Sesji Rady Miasta poseł Edward Siarka. Ten sprzęt zwróci się w stu procentach, gdy zostanie dzięki niemu ratowane życie, zdrowie i mienie ludzi - zapewnił Krzysztof Batkiewicz reprezentujący zarząd OSP Nowy Targ.

Dla nowotarskich strażaków - sprzęt ratunkowy

Sprzęt zakupiono z Funduszu Sprawiedliwości i przekazany został dla różnych jednostek OSP, jednostek ratujących życie. W tym roku uruchomiono go tylko dla Małopolski, przeznaczając pulę 10 mln złotych. Są to środki z tzw. nawiązek sądowych, które dawniej trafiały do stowarzyszeń, a teraz trafiają do budżetu Ministerstwa Sprawiedliwości. Do realizacji programu zakwalifikowano wnioski 145 gmin, w tym – wniosek burmistrza Nowego Targu.

– Udało mi się przekonać ministra sprawiedliwości, by część tych środków trafiła do OSP Nowy Targ na Kowańcu – mówił poseł Edward Siarka, pełniący też funkcję Prezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Małopolsce – Udało się nam zakupić 600 toreb medycznych, które są używane w akcjach ratowniczych, 210 defibrylatorów dla jednostek OSP, 10 zestawów hydraulicznych czyli nożyc rozcinających karoserie samochodów przy wyciąganiu poszkodowanych oraz zakupiono 14 samochodów ratowniczo – gaśniczych. Wczoraj taki samochód został przekazany jednostce OSP w gminie Czarny Dunajec. Samochody trafią jeszcze do Lipnicy Wielkiej i Raby Wyżnej. Z kolei Jabłonka, Spytkowice i Krośnica otrzymają sprzęt hydrauliczny. Pozostałe jednostki otrzymują torby medyczne i defibrylatory. Mam nadzieję, że ten sprzęt przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa i będzie służył ratowaniu życia

– Zestaw ten pozwoli wyposażyć kolejny nasz samochód w sprzęt niezwykle ważny i potrzebny. To jest sprzęt, który służy przede wszystkim mieszkańcom – dziękował Krzysztof Batkiewicz z OSP Nowy Targ. Przypomniał, że to drugi taki zestaw, jaki jednostka otrzymała w tym roku w ramach Budżetu Obywatelskiego. 

– Chciałem serdecznie podziękować za to wsparcie, liczymy na dalszą współpracę. Chcemy w przyszłym roku zabiegać o środki na modernizację remizy, aby była to wzorcowa jednostka pod względem wyposażenia w powiecie, a może i w Małopolsce i Polsce. Dlatego bardzo liczymy na taką współpracę – głos zabrał burmistrz Grzegorz Watycha. 

/os

 

NT24TV 29.12.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również