Kamery live
prognoza pogody

Dla Kamilki Gil – bieg Mateusza Cyrwusa przez Polskę w 13 dni. Jutro – start z Jastrzębiej Góry

27 lipca 2023 18:29

WAKSMUND. Jutro, 28 lipca, 13-dniowy bieg przez Polskę rozpoczyna znany już i angażujący się w charytatywne akcje młody multisportowiec z Waksmundu – Mateusz Cyrwus. Swój wyczyn dedykuje on tym razem zmagającej się z SMA Kamilce Gil.

Dla Kamilki Gil – bieg Mateusza Cyrwusa przez Polskę w 13 dni. Jutro - start z Jastrzębiej Góry

Start zaplanował w Jastrzębiej Górze, a 9 sierpnia chce stanąć na Rysach. Uroczyste powitanie wyczynowca, z góralską muzyką, odbędzie się przy Morskim Oku. Sportsmen z wielkim sercem chce pokonać 750 kilometrów w 13 dni. Najdłuższy z dziennych dystansów to etap szósty, z Włocławka do Łodzi, który liczy 111 km. Największe przewyższenie, na dystansie 20 km, pokona ostatniego dnia, startując z Palenicy Białczańskiej na Rysy. 

– Słów kilka o moich poprzednich sportowych akcjach, wyzwaniach i projektach: całe polskie Tatry wszerz na 28. urodziny – 75 kilometrów w jeden dzień, z Doliny Chochołowskiej, przez kilkanaście szczytów, aż na Rysy;  „sto ton na klatę” w jeden dzień – ok. 7 godzin ciągłego wyciskania, ciekawe doświadczenia; na rowerze z Krakowa do Warszawy – 330 kilometrów z Rynku Głównego pod Pałac Kultury i Nauki; akcja w ramach Winter Classic Nowy Targ – pływanie na Miejskiej Pływalni, tam pomagaliśmy dziewczynce z Łapsz; Giewont Turbacz, Trzy Korony i Babia Góra w jeden dzień; ścieżka Velo Czorsztyn wokół Jeziora – też w jeden dzień biegowo, 40 kilometrów – mówi wyczynowiec. Teraz skupiamy się na biegu przez Polskę dla Kamilki. Plan jest taki: 750 km w 13 dni, start z Jastrzębiej Góry – najbardziej na północ wysuniętego miejsca w naszym kraju. Po 13 dniach meldujemy się na najwyższym polskim szczycie, czyli na Rysach. Jak to finansowo przełoży się na pomoc Kamilce – ciężko powiedzieć, ale mamy rzeszę sponsorów, która stoi za tym projektem i z góry im wszystkim serdecznie dziękuję. Mamy też darczyńców, którzy na konto Biegu przez Polskę dla Kamilki wpłacają różne datki – im też należą się serdeczne słowa podziękowania. Mamy nadzieję, że ta akcja pójdzie na całą Polskę i zbierzemy potrzebną kwotę.   

Asystą biegacza będzie kilka bliskich osób poruszających się samochodem. Pomagają też oczywiście „anioły Kamilki”, sprawdzone już wielu akcjach na rzecz „najdroższej terapii świata” dla małej nowotarżanki.

Dzięki wolontariuszom udało się na całej trasie, czyli w 13 miejscowościach zarezerwować noclegi i kolacje dla 4-osobowej grupy wsparcia – podkreśla Mateusz. – O konkretach i miejscach pobytu będziemy informować na bieżąco, w trakcie biegu. Serdecznie dziękujemy właścicielom tych obiektów i restauracji za dobry uczynek, za włączenie się w akcję.

Do tej pory, przez niespełna pół roku, podczas koncertów, meczów, zabaw, aukcji, różnego rodzaju wydarzeń – udało się zgromadzić połowę potrzebnej sumy.

Informacje o wyczynie waksmundzianina będą przekazywane na bieżąco, z pomocą różnych komunikatorów. I z pewnością nie zabraknie mu fanów gotowych wesprzeć zbiórkę na terapię genową szwajcarskim specyfikiem „Zolgensma”.

– Informacji dostarczą strona na Facebooku Bieg przez Polskę dla Kamilki oraz moje media społecznościowe, czyli FB Mateusz Cyrwus i Instagram Mateusz Cyrwus Fizjosport – precyzuje inicjator i bohater akcji. – Jeżeli ktoś chciałby wesprzeć tę charytatywną inicjatywę, to zapraszam: Bieg dla Kamilki. Tam można wpłacać datki i wesprzeć nasz projekt  – dodaje bohater kolejnego wyczynu.

– Wzmianki o tym, gdzie jest Mateusz, dokąd dotarł, co się z nim dzieje, na pewno pojawią się także na blogu Kamilki; Misia Kamisia – mówi Zuzanna, mama dziewczynki. – Datki dla Kamilki można wpłacać przez stronę Siepomaga/Biego przez Polskę i to będzie lądowało w skarbonce Mateusza, którą założył specjalnie dla Kamilki. A ja w imieniu Kamilki i całej rodziny gorąco dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w tę akcję i pomocnym w przedsięwzięciu. Mam nadzieje, że Mateusz bezpiecznie dotrze, osiągnie swój cel i rozpropaguje akcję dla Kamilki.

(asz)

Anna Szopińska 27.07.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również