Kamery live
prognoza pogody

Dla bezpieczeństwa pieszych – przebudowa przejść z rządową dotacją

12 maja 2022 07:45
Wyciszenie Włącz dźwięk

NOWY TARG. Ciężki sprzęt, ekipy drogowców, głęboki wykop i przez krótki czas zamknięty odcinek ul. Krzywej przed galerią „Buy & Fly” – to oznaki kolejnej w tym rejonie inwestycji, która ma poprawić przede wszystkim bezpieczeństwo pieszych.

Chodzi o przebudowę przejść na ponad 300-metrowym odcinku ul. Królowej Jadwigi – od skrzyżowania z ul. Krzywą do ul. Kilińskiego. Na tę inwestycję miasto zdobyło dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, w wysokości ponad 421 tysięcy zł. Większą część kosztów pokrywa jednak miejski budżet, gdyż wydatki ponoszone na to zadanie sięgają 1 miliona 340 tys. zł. Roboty zostały podzielone na dwa etapy. W pierwszej kolejności przebudowywane jest skrzyżowanie ulic Królowej Jadwigi i Krzywej.  

 – Żeby można było prowadzić normalny ruch jeszcze przed jego nasileniem w sezonie turystycznym – mówi Marcin Dziadkowiec, kierownik referatu transportu i drogownictwa w UM Nowego Targu. – W drugiej kolejności zaplanowano roboty w kierunku ronda na skrzyżowaniu z ul. Kilińskiego przy dworcu autobusowym. 

Równocześnie z przebudową przejść, swoją inwestycję, polegającą na modernizacji sieci wodociągowej, prowadzi Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji. Stąd głęboki wykop i rury przygotowane do wymiany. Te prace poprzedzają przebudowę przejść, by nie zaszła potem konieczność zrywania nawierzchni.

 – W zakresie robót mamy budowę wyniesionego skrzyżowania oraz remont nawierzchni, remont chodników, dostosowanie przejść dla pieszych do odpowiednich parametrów, malowanie na tych przejściach oznakowania poziomego i pionowego – wymienia kierownik. – Zostaną też położone nakładki Braile’a. Chodzi o to, żeby przejścia były bardziej czytelne i by zarówno kierowcy, jak piesi byli bardziej bezpieczni na odcinku, który charakteryzuje się dużym natężeniem ruchu, zwłaszcza pieszego.  

Termin ukończenia całej przebudowy przejść na odcinku od Krzywej do Kilińskiego to końcówka sierpnia i miejmy nadzieję, że wiosenne ulewy nie zakłócą harmonogramu.

(asz)

 

 

 

Anna Szopińska 12.05.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również