Kamery live
prognoza pogody

Deformacje toru na stacji Zakopane oraz na szlaku Szaflary-Poronin

10 kwietnia 2024 13:45

Tory układane podczas niskich zimowych temperatur przed Bożym Narodzeniem uległy deformacji podczas ostatnich gorących dni. Do czasu przeprowadzenia napraw wprowadzono ograniczenie prędkości.

Deformacje toru na stacji Zakopane oraz na szlaku Szaflary-Poronin

fot. zdjęcie ilustracyjne

“Służby techniczne PKP PLK stwierdziły deformacje toru na stacji Zakopane oraz na szlaku Szaflary – Poronin, wprowadzono ograniczenie prędkości do 40 km/h, nie było zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu kolejowym” – podaje branżowy portal rynek-kolejowy.pl .

Jako podają dziennikarze serwisu, wykonawca zlecił prace naprawcze, które wykonywane będą w godzinach nocnych. PLK zapowiada także wzmocnienie nadzoru podczas przyszłych robót inwestycyjnych. Tory to jednak nie jedyny problem wykonywanych pośpiesznie robót, w marcu zapadł się również peron w Zakopanem. Zdaniem spółki ZUE już wcześniej zostały wniesione wnioski o przerwy nocne celem wykonania potrzebnych prac,  jednak odpowiedź na nie przyszła dopiero teraz – po deformacji. 

 

/źródło: rynek-kolejowy.pl/

Andrzej Lach 10.04.2024
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również