Kamery live
prognoza pogody

Dawid Kubacki gościem na Sesji Rady Miasta – “Mamy Mistrza Świata z Nowego Targu i to jest niesamowita rzecz”

4 marca 2019 15:35

Gościem specjalnym podczas Sesji Rady Miasta był dzisiaj Dawid Kubacki – pochodzący z Nowego Targu, świeżo upieczony Mistrz Świata w skokach narciarskich. Nie obyło się bez gratulacji, owacji na stojąco, podziękowań i życzeń dalszych sukcesów. Aby raz jeszcze przypomnieć sobie emocje tamtego dnia, wszyscy zgromadzeni obejrzeli razem z Kubackim skrót konkursu MŚ w Seefeld. Sportowiec otrzymał od władz miasta voucher na kolejną część  kursu szybowcowego. “Jak tak dalej pójdzie, wykupię całe lotnisko” – śmiał się Dawid Kubacki, odbierając upominek. Całość spotkania podczas Sesji Rady Miasta zarejestrowaliśmy natomiast na żywo podczas transmisji. Zachęcamy do oglądania!

Dawid Kubacki gościem na Sesji Rady Miasta -

-Bardzo się cieszymy, że mamy dzisiaj tak wyjątkowego gościa, świeżo upieczonego Mistrza Świata i cieszymy się, że możemy tak szybko spotkać się, pogratulować i wyrazić radość z tych emocji, których nam dostarczył, a rzeczywiście było to niezwykłe, piątkowe popołudnie, kiedy odbywał się ten konkurs. Jesteśmy dumni z tego, że możemy dzisiaj pogratulować i być świadkami tego wyjątkowego wydarzenia. Życzymy dalszych sukcesów – mówił burmistrz Grzegorz Watycha, przekazując Mistrzowi voucher na kolejny etap szkolenia szybowcowego w nowotarskim aeroklubie – nie od dziś wiadomo, że latanie to druga, po skokach narciarskich, wielka pasja Dawida Kubackiego.

Gratulacje i życzenia sukcesów składała też Przewodnicząca Komisji Sportu, Turystyki i Promocji Katarzyna Wójcik, jak również – w imieniu Nowotarskiego Klubu Olimpijczyka, wyraźnie wzruszony Gabriel Samolej. 

„To było szaleństwo i sam byłem w szoku”

-W imieniu Nowotarskiego Klubu Olimpijczyka, do którego Dawid również należy, przypadł mi zaszczyt w imieniu wszystkich kolegów i wszystkich olimpijczyków w Nowym Targu złożyć serdeczne gratulacje. Mamy Mistrza Świata z Nowego Targu i to jest niesamowita rzecz. To wielki sukces, trzeba się tym szczycić i ogromna promocja dla naszego miasta – mówił wiceprezes Nowotarskiego Klubu Olimpijczyka, Gabriel Samolej, wspominając, jak w zeszłym roku goszczono Dawida Kubackiego po zdobyciu brązowego medalu olimpijskiego – Nie przypuszczałem, że tak niedługo przyjdzie mi w imieniu Nowotarskiego Klubu Olimpijczyka gratulować mistrza świata. 

Dawid Kubacki dziękował za ciepłe przyjęcie podczas Sesji i za upominek:

-Jak tak dalej pójdzie i tych medali będzie dużo to niedługo lotnisko wykupię. Bardzo się cieszę z tego, że chcieliście mnie tu dzisiaj przyjąć, uhonorować i również cieszę się z tego, że wy cieszycie się moim i moich kolegów sukcesami, które zdobywamy. To dla nas też jest ważne, że są ludzie, którzy rzeczywiście się z tego cieszą, czerpią emocje  z konkursów, bo bez tych wszystkich kibiców nie byłoby żadnego zawodnika. Za to wam serdecznie dziękuję i liczę na to, że w przyszłych konkursach też będziecie trzymali mocno kciuki i dmuchali w telewizory. 

Nie brakło wspólnych zdjęć, wzruszeń, autografów, indywidualnie składanych gratulacji, a wszyscy zainteresowani mogli z bliska obejrzeć, a nawet dotknąć  medal Mistrzostw Świata. 

/os

os 04.03.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

2 komentarze
E 17:50 04.03.2019

Gratulacje;)

hokejarz 17:14 04.03.2019

Co robił tam Gabłyś. Jakiś program pomocowy byłym radnym?

Zobacz również