PILNE
Kamery live
prognoza pogody

Dajmy drugie życie odpadom. Kampania edukacyjna „Re!Generacja” – z konkursem na eko-piosenkę – już wystartowała!

15 października 2020 10:57

EKOLOGIA. Już w pierwszych dniach października w całej Polsce ruszyła wyjątkowa kampania edukacyjna promująca selektywną zbiórkę i recykling opakowań po płynnej żywności. Wśród wielu polskich miast włączył się w nią i Nowy Targ. Będzie to zakrojone na szeroką skalę i angażujące młodzież działanie, którego filarem są: konkurs na piosenkę z udziałem gwiazdy, mapping, spoty edukacyjne i materiały informacyjne dla miast partnerskich.

Dajmy drugie życie odpadom. Kampania edukacyjna „Re!Generacja” – z konkursem na eko-piosenkę - już wystartowała!

Re!Generacja to kampania skierowana do osób w wieku 10 – 25 lat. Jej celem jest zaangażowanie do działania osób świadomych środowiskowo, którym zależy, aby podejmowane na co dzień wybory uwzględniały dobro naszej planety.

Ilość odpadów na świecie rośnie w zatrważającym tempie. Większość z nich mogłaby zostać przetworzona, jednak mimo to segregacja śmieci w gospodarstwach domowych nadal nie przebiega sprawnie. Odpady, które mogłyby być poddane recyklingowi, często są słabej jakości. Firma Tetra Pak podjęła się zorganizowania kampanii edukacyjnej, która wspiera recykling odpadów i selektywną zbiórkę surowców, w tym kartonów po płynnej żywności. Akcja ma wymiar ogólnopolski, przyłączyło się do niej bowiem wiele miast (Warszawa-Wilanów, Kielce, Poznań, Białystok, Wrocław, Kraków, Nowy Targ i Augustów), gdzie realizowana jest w szerszym zakresie.

W ramach kampanii Re!Generacja planowane są szerokie działania edukacyjne w formie, m.in.: serii materiałów filmowych emitowanych w mediach społecznościowych, szeregu różnorodnych materiałów edukacyjnych dystrybuowanych w miastach partnerskich, mappingu edukacyjnego wyświetlanego w Warszawie podczas Królewskiego Festiwalu Świateł w Wilanowie, ogólnopolskiej kampanii medialnej rozszerzonej o komunikację w Metrze Warszawskim oraz działania w mediach lokalnych miast partnerskich. Osią projektu jest konkurs na piosenkę edukacyjną, skierowany do osób w wieku 10 – 25 lat, którą zaśpiewają z Pauliną Przybysz, piosenkarce, której od lat bliskie są problemy środowiskowe. Autor lub autorzy najlepszego utworu nie tylko nagrają swój tekst razem z gwiazdą, która wcześniej skomponuje do niego muzykę, ale będą też mieli możliwość wystąpić w teledysku promującym zwycięski utwór.

– W tym roku podjęliśmy się realizacji kampanii w nieco zmienionej formule w stosunku do pięciu poprzednich edycji. Ze względu na wyjątkową sytuację epidemiczną nie zorganizowaliśmy w wybranym mieście naszego zwyczajowego pikniku ekologicznego, a przygotowaliśmy kompleksowe działania, w których może wziąć udział każdy Polak ze swojego domu. – mówi Guillaume Latourrette, Dyrektor Zarządzający Tetra Pak w Polsce. – W tym wyjątkowym okresie zmiany przychodzą naturalnie, mamy większą wrażliwość i refleksję nad światem. W Tetra Pak wierzymy, że działając wspólnie ze wszystkimi interesariuszami, przedstawicielami miast oraz samymi mieszkańcami w tego typu projektach przyczyniamy się do podniesienia poziomu selektywnej zbiórki i recyklingu odpadów w Polsce. – dodaje Latourrette.

Organizatorem kampanii jest firma Tetra Pak, producent kartonów do płynnej żywności. Firma od lat działa na rzecz podniesienia poziomu selektywnej zbiórki i recyklingu tego typu opakowań w Polsce realizując pogłębione działania edukacyjne w wybranych miastach.

Więcej informacji na temat projektu i kampanii można znaleźć w serwisie www.akcja-regeneracja.pl oraz w mediach społecznościowych. Kampania potrwa do końca roku, natomiast do konkursu na ekopiosenkę można zgłaszać do 10 listopada.

 Informacja prasowa

Anna Szopińska 15.10.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również