Kamery live
prognoza pogody

Czym oddycha się w Nowym Targu? Mieszkańcy zobaczą to czarno na białym

24 listopada 2021 17:45

Na Placu Słowackiego, tuż obok budynku Szkoły Podstawowej nr 1 zainstalowany został dwumetrowy model ludzkich płuc. Za pomocą wentylatorów płuca “oddychają nowotarskim powietrzem”. Instalacja ma za zadanie uświadomić ludziom, jak ważna jest wymiana starych kotłów na nowe i ekologiczne. 

Czym oddycha się w Nowym Targu? Mieszkańcy zobaczą to czarno na białym

Dzięki instalacji mieszkańcy miasta mogą przekonać się, jakim powietrzem oddychają na co dzień – zanieczyszczenia będą osiadać na białej materii pokrywającej instalację. To ogólnopolska akcja Polskiego Alarmu Smogowego, znana już z poprzednich lat. W tym sezonie trafi w sumie do czterdziestu miejscowości. W Nowym Targu płuca będą “oddychać” przez kilkanaście kolejnych dni – do 6 grudnia br. 

-Mamy nadzieję, że akcja przyczyni się do wzrostu świadomości mieszkańców w zakresie wpływu zanieczyszczeń powietrza na zdrowie i zmobilizuje właścicieli nieekologicznych źródeł ciepła do ich szybkiej wymiany – czytamy na stronie nowotarskiego magistratu. 

fot. UM Nowy Targ

os 24.11.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również