Kamery live
prognoza pogody

Czym jest pozycjonowanie stron i dlaczego warto to robić? (mat. sponsorowany)

20 czerwca 2021 09:49
Pozycjonowanie stron – co to takiego?  Strona internetowa to obecnie jedno z najskuteczniejszych narzędzi do pozyskiwania klientów i generowania zysków. Liczba użytkowników internetu zwiększa się każdego dnia, dlatego jest to doskonałe miejsce na promowanie usług. Na swojej witrynie w sieci możemy umieszczać ważne informacje na temat firmy, promować produkty i usługi, informować o nadchodzących promocjach, […]
Czym jest pozycjonowanie stron i dlaczego warto to robić? (mat. sponsorowany)

Pozycjonowanie stron – co to takiego? 

Strona internetowa to obecnie jedno z najskuteczniejszych narzędzi do pozyskiwania klientów i generowania zysków. Liczba użytkowników internetu zwiększa się każdego dnia, dlatego jest to doskonałe miejsce na promowanie usług. Na swojej witrynie w sieci możemy umieszczać ważne informacje na temat firmy, promować produkty i usługi, informować o nadchodzących promocjach, kontaktować się z klientami, a nawet bezpośrednio realizować transakcje. Jednak, aby strona była skuteczna, potencjalni odbiorcy muszą najpierw na nią trafić. A trafią na nią, jeśli ukaże się ona wysoko w wynikach wyszukiwania.

A co zrobić, żeby tak było? Potrzebne jest skuteczne pozycjonowanie. Pozycjonowanie stron to szereg czynności, których zadaniem jest dopasowanie witryny do algorytmu Google, dzięki czemu będzie ona wyświetlana na wysokiej pozycji. Mogą być to działania wykonywane bezpośrednio na stronie, czyli tak zwane on-site lub poza stroną, czyli off-site. 

Dlaczego warto pozycjonować strony?

Jak zostało wspomniane wcześniej, strona internetowa to skuteczne narzędzie do pozyskiwania klientów. Każdemu przedsiębiorcy przecież zależy na tym, aby docierać do jak największej liczby odbiorców. Dzięki temu zwiększa się szansa na generowanie dużych zysków. 

Niestety działania te nie będą skuteczne, jeśli do takiej witryny ciężko będzie dotrzeć. Użytkownicy internetu najczęściej przeglądają propozycje wyłącznie z pierwszej strony wyników wyszukiwania. Rzadko zdarza się, że przechodzą dalej. Jeśli naszej witryny nie będzie na początku, to szansa, że ktoś do niej dotrze jest bardzo mała. Natomiast jeśli będzie ona dobrze pozycjonowana, możemy liczyć na duży ruch oraz wysoką konwersję, czyli podejmowane przez użytkowników akcje. Dlatego pozycjonowanie jest tak istotne. 

Jak pozycjonować stronę internetową? 

Do działań, które wypływają na wysoką pozycję strony internetowej w wynikach wyszukiwania zalicza się przede wszystkim: dobór odpowiednich słów kluczowych, uproszczenie kodu HTML, nadanie odpowiedniego tytułu strony, usunięcie duplikatów wewnętrznych oraz odpowiednie rozmieszczenie nagłówków. 

Wymienione tutaj działania dotyczą czynności wykonywanych na stronie, czyli on-site. Jak zostało wspomniane wcześniej, pozycjonowanie może odbywać się też poprzez działania wykonywane poza stroną. Do takich czynności zalicza się przede wszystkim tzw. link building, czyli umieszczanie odnośników do strony na zewnętrznych witrynach. 

 

os 20.06.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również