Kamery live
prognoza pogody

Czy ul. św. Katarzyny zostanie wyłączona z ruchu?

Czy ul. św. Katarzyny zostanie całkowicie zamknięta dla ruchu kołowego, nie wyłączając taksówek? To jedna z propozycji, jakie zostaną przygotowane i poddane konsultacjom społecznym. 

Czy ul. św. Katarzyny zostanie wyłączona z ruchu?

fot. arch. nowytarg24.tv

Temat częściowego wyłączenia z ruchu ul. św. Katarzyny,  poruszył w interpelacji radny Leszek Pustówka, pisząc w imieniu mieszkańców i przedsiębiorców.

-Jest to najładniejsza ulica w Starym Mieście prowadząca do kościoła św. Katarzyny i powinna stanowić ciąg pieszy, ale oczywiście z pozostawieniem postoju taksówek, tak jak było to w przeszłości. Przy ulicy funkcjonują ogródki ‘Parmezzanu’ i ‘Orawskiego Ciacha’, a przejazd nią środków lokomocji nie stanowi bynajmniej atrakcji i komfortu – argumentował Leszek Pustówka. 

Ruch jednokierunkowy dla wszystkich pojazdów wprowadzono na ul. św. Katarzyny w latach 2016-2017 po to, by skrócić czas przejazdu z ul. Kościelnej do rynku. Wcześniej organizacja ruchu dopuszczała poruszanie się tam tylko pojazdami taxi, zaopatrzenia i mieszkańców. 

-Ograniczenie jedynie ruchu dla pozostałych samochodów może nie przynieść oczekiwanych rezultatów – odpisał radnemu burmistrz Grzegorz Watycha, dodając: – Alternatywnym rozwiązaniem mogłoby być całkowite zamknięcie przedmiotowej ulicy dla ruchu kołowego i wprowadzenie tam ruchu pieszego na całej jezdni z możliwością ustawienia ogródków gastronomicznych, oczywiście pod warunkiem zgody mieszkańców, którym uniemożliwiłoby się dojazd do posesji. Wiązałoby się to z wyznaczeniem miejsca postoju taksówek na innej ulicy. Konieczne byłoby też rozeznanie w zakresie zapotrzebowania na zwiększenie powierzchni istniejących lub wprowadzenie nowych ogródków gastronomicznych. 

Burmistrz poinformował, że zostanie przygotowanych kilka alternatywnych rozwiązań w tym zakresie, które zostaną poddane konsultacjom społecznym i dopiero potem będą podjęte dalsze kroki w tej sprawie. Dodał jednocześnie, że nowy projekt organizacji ruchu będzie musiał również uwzględnić aspekty komunikacji pieszej, rowerowej i samochodowej dla całej ww. części centrum miasta. 

os 26.06.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
tom 22:25 26.06.2022

Cały rynek powinien być zamknięty, ewentualnie zostawiony ruch po wschodniej części! Tam gdzie jezdza teraz auta powinny być drzewa i ogródki kawiarniane.

Zobacz również