Kamery live
prognoza pogody

Cztery powiatowe inwestycje drogowe zrealizowane dzięki dofinansowaniu z Funduszu Inwestycji Lokalnych

22 stycznia 2021 15:17

Rozbudowa drogi Skawa-Raba Wyżna w Spytkowicach i Rabie, chodnik z Skawie, Rozbudowa  drogi w Podwilku i Podsarniu oraz poszerzenie jezdni i budowa chodnika wzdłuż drogi Łapsze Niżne – Jurgów – to duże, powiatowe inwestycje drogowe zrealizowane w 2020 roku dzięki wsparciu ze środków rządowych. 

Cztery powiatowe inwestycje drogowe zrealizowane dzięki dofinansowaniu z Funduszu Inwestycji Lokalnych

Najdroższą inwestycją drogową zrealizowaną przez powiat w ubiegłym roku była rozbudowa drogi powiatowej w miejscowości Podwilk (Gmina Jabłonka) i Podsarnie (Gmina Raba Wyżna). Wartość inwestycji wyniosła 6 mln 178 tys. zł, obejmując budowę jezdni, poboczy, prawostronnego chodnika, kanalizacji deszczowej, przebudowę zjazdów  i skrzyżowań z innymi drogami publicznymi, umocnienie skarpy przy lewej krawędzi jezdni, budowę muru oporowego oraz przebudowę i remont przepustów, małego mostu, rowów. Powiat Nowotarski otrzymał na to z adanie dofinansowanie w kwocie 996 474 zł.

Ponad 3 miliony kosztowała rozbudowa drogi powiatowej  Skawa – Raba Wyżna w miejscowości Spytkowice i Raba Wyżna. W ramach zadania poszerzono jezdnię, po obu jej stronach powstał chodnik, inwestycja objęła też budowę kanalizacji wraz z wykonaniem przepustów, przebudowę zjazdów i ogrodzeń, położenie nowej nawierzchni, montaż barier ochronnych, a także wykonanie zatoki autobusowej oraz przejścia dla pieszych. Na realizację tego zadania Powiat Nowotarski Otrzymał 1 mln 280 tys. zł dofinansowania.

Wzdłuż tej samej drogi w miejscowości Skawa wybudowany został chodnik lewostronny, zrealizowano przebudowę zjazdów indywidualnych zarówno po stronie lewej jak i prawej, budowę poszerzeń jezdni i kanalizacji deszczowej. Zlikwidowany został przepust drogowy a rów umocniony.   Koszt inwestycji to 490 770  zł, w całości sfinansowany z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Udało się także zbudować chodnik i poszerzyć jezdnię drogi powiatowej łączącej Łapsze Wyżne  z Jurgowem. Łączny koszt inwestycji to 994 294 zł. Prace objęły również utwardzenie pobocza, przebudowane zostały zjazdy indywidualne, zbudowano kanalizację deszczową i korytka betonowe.  Powiat Nowotarski pozyskał na ten cel 246 328 zł.

źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Targu

os 22.01.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również