Kamery live
prognoza pogody

Czterech chłopców włamało się do automatu do gier. Najmłodszy miał 12 lat!

6 grudnia 2021 13:55

Pod koniec września br. w jednej z galerii na terenie Nowego Targu doszło do włamania do automatu do gier. W związku z popełnionym przestępstwem złożono w nowotarskiej komendzie formalne zawiadomienie, a w sprawie zostało wszczęte dochodzenie. Na podstawie zebranych dowodów ustalono, że pieniądze z automatu usiłował ukraść 16 latek, a pomagali mu w tym trzej młodsi koledzy. Chłopcy nie ukradli pieniędzy tylko dlatego, że kasetka była pusta. Materiały w sprawie popełnionego czynu zabronionego trafiły do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich w Sądzie Rejonowym  w Nowym Targu. 

Czterech chłopców włamało się do automatu do gier. Najmłodszy miał 12 lat!

O szczegółach dochodzenia informuje asp. Dorota Garbacz z KPP w Nowym Targu. 

-Policjanci zebrali dowody, przesłuchali świadków, zabezpieczyli ślady oraz nagrania monitoringu. Podczas prowadzonych czynności ustalono, że za sprawą usiłowania kradzieży z włamaniem stoi czterech chłopców z Nowego Targu, w wieku od 12 do 16 lat,. Podczas „skoku” najstarszy z nich, 16-latek osłaniany przez 15-latka, zniszczył zamek w drzwiczkach od automatu do gier i próbował ukraść monety. Dwóch chłopców w wieku 12 i 14-lat stało „na czatach” i pilnowało, czy ktoś nie nadchodzi. Ostatecznie nie udało im się ukraść pieniędzy, bo kasetka była pusta. 

Dwóch najstarszych było dobrze znanych policjantom z Zespołu ds. Nieletnich m.in. za kradzieże. Najstarszy z grupy za swoje postępowanie i czyny karalne obecnie przebywa już w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym.

W listopadzie, materiały w sprawie usiłowania włamania zostały przekazane do Sądu Rejonowego w Nowym Targu Wydział III Rodzinny i Nieletnich z uwagi na wiek chłopców. Za popełniony czyn karalny, sąd może zastosować środki przewidziane w ustawie o postępowaniu w sprawach nieletnich np. ustanowić nadzór odpowiedzialny rodziców, zastosować nadzór kuratora, skierować do organizacji zajmującej się pracą z nieletnimi o charakterze wychowawczym czy terapeutycznym, orzec umieszczenie w młodzieżowym ośrodku wychowawczym lub w zakładzie poprawczym-terapeutycznym.

źródło: KPP Nowy Targ

os 06.12.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również