Kamery live
prognoza pogody

Czołowe zderzenie w Skawie

5 maja 2021 13:20

W poniedziałek, 3 maja późnym wieczorem w Skawie doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych. Wśród poszkodowanych znaleźli się obywatele Węgier. 

Czołowe zderzenie w Skawie

W dniu 03.05.2021 r. około godziny 23 w miejscowości Raba Wyżna na drodze krajowej nr 7 doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych, w których podróżowało troje obywateli Węgier i Polak. Bilans wypadku to cztery osoby poszkodowane, w tym trzy w stanie ciężkim – poinformowała komenda powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Targu. 

-Jak wstępnie ustalono 21-letni mężczyzna, kierujący samochodem osobowym marki audi jadąc w kierunku miejscowości Spytkowice, z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas jezdni i doprowadził do czołowego zderzenia z jadącym z naprzeciwka fordem – informuje Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targu – Osoby poszkodowane zostały zakleszczone, dlatego w ich wydobyciu z wnętrza pojazdów niezbędna była pomoc strażaków. Kierujący audi jechał sam i został przewieziony do szpitala. Mężczyźnie pobrano krew do badania. W fordzie podróżowały dwie kobiety i mężczyzna – obywatele Węgier.  Kobieta kierująca fordem i pasażer zostali przewiezieni do szpitala, natomiast pasażerka z urazem kręgosłupa została przetransportowana  śmigłowcem LPR do szpitala w Krakowie. Droga w miejscu zdarzenia była całkowicie zablokowana. Dokładne przyczyny i okoliczności tego wypadku wyjaśni prowadzone w tej sprawie postępowanie przez policjantów z Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju.

Na miejsce zadysponowano ratowników ZRM, strażaków z JRG Rabka – Zdrój, OSP Skawa, Spytkowice, Raba Wyżna i Chabówka. Wezwano także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. 

źródło, zdjęcia: KP PSP Nowy Targ

os 05.05.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również